Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Głosowanie zostało zakończone, trwa obliczanie wyników
Brak wyników wyszukiwania.
KOLORY REGIONU POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 39 000,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest ukazanie piękna i regionalnych wartości kulturowych danego obszaru, uwrażliwienie mieszkańców na wartości jakie niesie ze sobą tradycja oraz integracja społeczności lokalnej. „Kolory regionu” to impreza mająca na celu uwrażliwienie mieszkańców powiatu na piękno tradycji, ukazanie wartości niematerialnych. Połączona zostanie z warsztatami „Wszystko o pszczołach i produktach pszczelich”, podczas których chętni nauczą się m.in. wyrabiać świece, zapoznają z wystawą, prezentacją posterową o życiu pszczół. Nie zabraknie także degustacji miodów i produktów pszczelich. Impreza będzie miała charakter wielopokoleniowy, jest to szczególnie pomocne w przekazywaniu dziedzictwa kulturowego najmłodszym, tak aby pamięć o tradycji pozostawała żywa. Możliwość zaprezentowania swoich talentów i wyrobów, Przegląd twórczości ludowej, pokazy rzemiosła i rękodzieła.
Liczba odbiorców zadania: Zakładamy uczestnictwo na Imprezie około 250 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt skierowany do mieszkańców powiatu brzezińskiego, realizowany na terenie powiatu.
Seniorzy w Gminie Dmosin POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie adresowane jest do 150 uczestników z Gminy Dmosin (powiat brzeziński) oraz gości zaproszonych. Wśród uczestników będą głównie osoby w wieku starszym oraz członkowie ich rodzin. Miejscem realizacji zadania jest gmina Dmosin. Zadanie będzie realizowane w 2022 r.W ramach zadania planowane są następujące działania: 1) promocja zadania i działania organizacyjne, 2) zajęcia ruchowe, 3) spotkanie kulturalne, 4) ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie termalnej,5) spotkanie integracyjne,6) zakup art. papierniczych, biurowych, tuszy do drukarki, dekoracyjnych, mikrofonów bezprzewodowych ze wzmacniaczem i innych niezbędnych.Celem zadania jest rehabilitacja zdrowotna i integracja wewnątrzpokoleniowa i międzypokoleniowa osób starszych – mieszkańców Gminy Dmosin poprzez zapewnienie im udziału w zajęciach ruchowych, spotkaniu kulturalnym, ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Udział w zajęciach wpłynie na polepszenie samopoczucia zdrowotnego i psychicznego osób starszych oraz przeciwdziała izolacji społecznej.
Liczba odbiorców zadania: 150 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Dmosin, powiat brzeziński
Kultywowanie tradycji lokalnych w miejscowości Przyłęk Duży (Obchody Dnia Reymonta, Dzień Ojca, Wigilia Strażacka) POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu kultywowanie tradycji lokalnych, zwiększenie zainteresowania kulturą i historią miejscowości, obyczajami ludowymi związanymi z W. S. Reymontem oraz integrację różnych środowisk. W miejscowości kultywowana jest tradycja obchodów Dnia Reymonta (obchody w czerwcu rozpoczynają się od powitania pasażerów specjalnego pociągu, dalsza część odbywa się na placu obok Domu Ludowego), Dzień Ojca (25 czerwca), Wigilia Strażacka (odbywa się w grudniu dla członków OSP i ich rodzin. Spotkanie jest okazją do wspólnego integrowania się, konsumowania potraw wigilijnych oraz omówienia wspólnych działań).
Liczba odbiorców zadania: Liczba osób biorących udział: w obchodach Dnia Reymonta – 250 osób, w obchodach Dnia Ojca – 50 osób, w wigilii strażackiej – 60 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Rogów w miejscowości Przyłęk Duży. Zadanie swoim zasięgiem obejmie mieszkańców wsi Przyłęk Duży, gminy Rogów, powiatu brzezińskiego oraz zaproszonych gości.
KONKURS POPRAWNEJ POLSZCZYZNY POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 36 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest propagowanie poprawności językowej, integracja społeczna oraz zwrócenie uwagi na wiedzę z zakresu słownictwa, ortografii czy też gramatyki z jednoczesnym ukazaniem piękna kultury i folkloru w powiecie, gdyż teksty dyktanda do tych wartości będą się odnosiły. Uczestnictwo w Konkursie pozwoli chętnym sprawdzić swoje umiejętności. Dla wszystkich uczestników jak i obserwatorów może to być impuls do poświęcenia większej ilości czasu na szlifowanie swoich umiejętności oraz poznanie bogactwa regionu. Forma konkursu daje element rywalizacji, który uatrakcyjni zabawę. Wspólny czas spędzony tego dnia zintegruje wszystkich wielbicieli poprawnej polszczyzny.
Liczba odbiorców zadania: W wydarzeniu zakładany jest udział około 300 mieszkańców powiatu brzezińskiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Teren powiatu brzezińskiego (gminy: Rogów, Brzeziny, Dmosin, Jeżów oraz miasto Brzeziny)
Festiwal Turystyki Rowerowej POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na organizacji festiwalu turystycznego (family free time), podczas którego zostaną zaprezentowane atrakcje turystyczne związane z turystyką rowerową z regionu w formie festynu rodzinnego. Podczas festynu zapewnione będą bezpłatne atrakcje dla mieszkańców i ich rodzin, poczęstunek oraz występy artystyczne i prelekcje turystyczne, podczas których podróżnicy będą mogli opowiedzieć o swoich ciekawych podróżach rowerowych. Dodatkowo odbędą się konkursy związane z jazdą na rowerze. Głównym celem festiwalu jest prezentacja atrakcji turystycznych z regionu oraz promocja turystyki rowerowej.
Liczba odbiorców zadania: Szacujemy, że w wydarzeniu weźmie udział grupa 900 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat brzeziński
Spartakiada sołecka POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada organizację spartakiady sołeckiej, w której jako uczestnicy wystąpią przedstawiciele sołectw z terenu powiatu brzezińskiego wspomagani przez kibiców ze swoich sołectw i gmin. Rywalizacja będzie polegała na udziale wybranych przedstawicieli w kilku sportowo-integracyjnych konkurencjach jak m.in. rzut do celu, przeciąganie liny, bieg z przeszkodami. Dla osób towarzyszących zawodnikom i dla najmłodszych kibiców chcemy zapewnić rozrywkę w postaci konkurencji indywidualnych i dmuchańców. Po sportowych zmaganiach przewidujemy dla wszystkich ciepły posiłek i występ artystyczny.
Liczba odbiorców zadania: Zawodnicy – 100 osób Kibice – 500 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na świeżym powietrzu na terenie gminy Brzeziny.
Rehabilitacja ruchowa i logopedyczna dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu brzezińskiego. Wykłady dla opiekunów i zainteresowanych. POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 39 986,00 zł
Opis zadania: Indywidualna, 6-cio miesięczna rehabilitacja dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu brzezińskiego. Przewiduje się zajęcia z neurologopedą oraz z fizjoterapeutą. Wykłady z zakresu rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz innych mieszkańców powiatu, zainteresowanych taką tematyką. Celem projektu będzie poprawa zdrowia i samodzielności niepełnosprawnych mieszkańców powiatu w zakresie ruchu i mowy oraz integracji ze zdrowymi osobami.
Liczba odbiorców zadania: Indywidualna rehabilitacja dla 57 osób. 16 odbędzie 30-minutowe, cotygodniowe zajęcia z neurologopedą, a dla kolejnych 41 przewidziano 35-minutowe zajęcia z fizjoterapeutą. Upominki na zakończenie. W każdym z wykładów weźmie udział około 40-50 mieszkańców powiatu brzezińskiego.Planowane poczęstunki.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Beneficjentami będą niepełnosprawni mieszkańcy powiatu brzezińskiego, z terenu miasta/gminyBrzeziny, Rogowa, Jeżowa i Dmosina, którzy będą mieli indywidualną terapię. Także ich opiekunowie,rodzeństwo i inni zdrowi mieszkańcy powiatu brzezińskiego, którzy wezmą udział w wykładach na temat zdrowia i rehabilitacji.
Rozwój przez sport w sołectwie Zalesie POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 32 700,00 zł
Opis zadania: Projekt skierowany jest do mieszkańców sołectwa Zalesie. Projekt zakłada organizację integracyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców sołectwa Zalesie. Podstawowym celem projektu będzie upowszechnienie sportu, budowanie pozytywnych relacji między mieszkańcami. Uczestnicy zadania będą mogli spędzać wspólnie czas wolny, razem uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez trenerów i animatorów.
Liczba odbiorców zadania: Przewidywana liczba odbiorców w trakcie realizacji całego zadania – ok. 100 osób. W pikniku udział mogą wziąć wszyscy mieszkańcy sołectwa Zalesie.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: sołectwo Zalesie w gminie Brzeziny
Brzeziński Festiwal Wiatru 2022 POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: „Brzeziński Festiwal Wiatru 2022” to projekt skierowany do mieszkańców powiatu brzezińskiego jako jedna z turystycznych propozycji regionu na wykorzystanie czasu wolnego oraz spędzenie go z rodziną i przyjaciółmi na łonie natury. Będzie polegał na organizacji jednodniowego pikniku rodzinnego z animacjami, warsztatami latawcowymi dla dzieci, a także pokazami latawców oraz balonów na ogrzane powietrze dla starszych i dorosłych. Podczas pikniku swoje talenty kulinarne w formie poczęstunku zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich. Turystyczne atrakcje regionu zostaną rozpromowane za pomocą filmików, folderów, pokazu slajdów. Organizacja wydarzenia zaplanowana jest na terenie miasta Brzeziny na łące paralotniowej przy ul. Świętej Anny.
Liczba odbiorców zadania: Planowany jest udział w projekcie ok. 400 osób – dzieci i młodzieży i dorosłych.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Realizacja projektu odbędzie się na terenie gminy Brzeziny, ale przewidywane jest uczestnictwo również pozostałych, podległych powiatowi gmin, czyli Dmosin, Jeżów i Rogów.
ŚWIAT TANCERZA OKIEM MIŁOŚNIKÓW TAŃCA POWIAT BRZEZIŃSKI
Subregion: POWIAT BRZEZIŃSKI
Kwota na realizację zadania: 34 400,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada zorganizowanie 5 wyjazdów na wydarzenia taneczne do instytucji kulturalnych oraz sportowych dla dzieci i młodzieży z Gminy Jeżów interesujących się światem tanecznym. Celem jest ułatwienie im dostępu do wydarzeń, które zbliżą i poszerzą ich pasję do tańca. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w spektaklach baletowych (m.in nawiązujących do historii miasta Łodzi), zwiedzanie Teatru połączonego z profesjonalną próbą taneczną poprowadzoną przez baletmistrza, udział w pokazach tańca ludowego, wydarzeniach związanych z promowaniem folkloru województwa. Kolejnym bardzo ważnym celem jaki niesie za sobą ten projekt to odciągniecie młodzieży od współczesnych mobilnych sprzętów, które zamykają ich w świecie wirtualnym na rzecz rozwijania zainteresowań, pasji do tańca.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba uczestników na jeden wyjazd to 50 osób (dzieci, młodzież plus opiekunowie)
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: mieszkańcy z gminy Jeżów i okolic
Pływająca Widawa – nauka pływania w formie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 36 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na nauce i doskonaleniu umiejętności pływania dla dzieci, młodzieży – mieszkańców Gminy Widawa. W ramach projektu, każdy z uczestników weźmie udział w 10 lekcjach pływania prowadzonych na basenie przez wykwalifikowanych instruktorów. Każdy z instruktorów będzie prowadził zajęcia z grupą maksymalnie 10-osobową. Grupy będą tworzone w zależności od predyspozycji i poziomu zaawansowania. Podsumowaniem projektu będzie wspólny wyjazd do Term w Uniejowie gdzie prócz wykorzystania nabytych umiejętności pływania będzie można skorzystać z odnowy biologicznej.
Liczba odbiorców zadania: 80 osób będzie bezpośrednimi odbiorcami projektu.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadaniem zostaną objęci dzieci i młodzież z terenu gminy Widawa (powiat łaski).
Sportowy Powiat Łaski – organizacja cyklu turniejów w różnych dyscyplinach sportowych POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na organizacji cyklu turniejów sportowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z powiatu łaskiego w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis ziemny, tenis stołowy oraz badminton.
Liczba odbiorców zadania: W realizowanym zadaniu będzie uczestniczyło 300 mieszkańców powiatu.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Widawa, natomiast uczestniczyć będą mogli wszyscy mieszkańcy powiatu łaskiego.
Poznajmy Ziemię Łódzką POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 27 640,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na organizacji trzech wycieczek autokarowych jednodniowych w woj. łódzkim dla mieszkańców gminy Sędziejowice. W każdej z nich weźmie udział 55 osób. Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Chętni turyści odwiedzą: Łódź, Łowicz, Maurzyce, Nieborów, Łęczycę, Tum i Uniejów. Po każdej z wycieczek uczestnicy wezmą udział w konkursie na temat znajomości historii i zabytków zwiedzanych miejsc i obiektów. Celem projektu jest promocja województwa łódzkiego wśród mieszkańców gminy, rozszerzenie wiedzy historycznej, regionalnej oraz upowszechnianie turystyki. Realizacja zadania ma na celu zwiększenie tożsamości z regionem łódzkim.
Liczba odbiorców zadania: Zadanie planowane jest dla 165 osób (dzieci z rodzicami, młodzież szkolna i studencka oraz seniorzy). W każdej wycieczce może uczestniczyć 55 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: W pierwszej kolejności będą zapisywani mieszkańcy z terenu gminy Sędziejowice, a później innych gmin w powiecie łaskim.
Bezpieczna i ekologiczna przestrzeń edukacyjno-relaksacyjna dla uczniów szkoły podstawowej promująca ochronę pożytecznych owadów zapylających POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 39 950,00 zł
Opis zadania: Projekt ma na celu stworzenie przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku zielonej przestrzeni promującej ochronę pożytecznych owadów zapylających. Miejsce będzie miało jednocześnie charakter edukacyjno-relaksacyjny z przeznaczeniem na wypoczynek, wyciszenie i naukę, gdzie uczniowie w czasie przerw, zajęć lekcyjnych, czy świetlicy będą mogli spędzić czas wśród zieleni. Dokonane zostaną nasadzenia bylin i krzewów, stworzona będzie łąka kwietna oraz powstanie hotel dla owadów. W tym miejscu będą odbywały się zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej (zwłaszcza o znaczeniu pszczół i innych zapylaczy) oraz prozdrowotnej (spędzanie czasu na świeżym powietrzu) ukierunkowane na dbanie o najbliższe otoczenie, które proporcjonalnie przekłada się na zdrowy styl życia.
Liczba odbiorców zadania: Bezpośrednio korzystać będzie społeczność szkolna (około 350 osób), a pośrednio wielu innych mieszkańców powiatu łaskiego (promocja i edukacja w lokalnych mediach).
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Szkoła na osiedlu Batorego w Gminie Łask
ZDROWO NA SPORTOWO POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada organizację zajęć karate dla dzieci i młodzieży od 4 do 19 roku życia w 4 miejscowościach powiatu łaskiego. Byłyby to Łask, Widawa, Sędziejowice oraz Żagliny. Zajęcia będzie prowadzić wykwalifikowana kadra instruktorów karate, którzy pokażą w jaki sposób prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Uczestnicy zadania poprawią swoją koncentrację oraz sprawność fizyczną po długiej przerwie od zajęć z wychowania fizycznego. Dzieci i młodzież w trakcie ćwiczeń relaksujących i oddechowych będą mogły rozładować stres związany z nauką zdalną. Zajęcia z karate pozwolą na integrację oraz przyczynią się do wzrostu aktywności fizycznej wśród społeczeństwa.
Liczba odbiorców zadania: Około 200 uczestników zadania
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat łaski
Oszczędzaj wodę chronisz przyrodę!!! POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 39 856,00 zł
Opis zadania: Projekt ma za zadanie uświadomić lokalną społeczność (dzieci, młodzież i dorosłych) o znaczeniu wody w życiu człowieka oraz przedstawić sposoby jej oszczędzania. Głównym celem projektu jest przedstawienie skąd się bierze woda, jakie ma znaczenie w życiu człowieka i jaką rolę odgrywa w przyrodzie i przemyśle.
Liczba odbiorców zadania: Liczba osób, do których planujemy dotrzeć 1 000 osób lub więcej.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Teren, na którym będzie realizowany projekt to teren gminy Sędziejowice, w skład której wchodzi 25 sołectw.
Harcerskie inspiracje sportowe POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 15 000,00 zł
Opis zadania: Projekt polega na organizacji aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w oparciu o idee skautingu i polskiego harcerstwa na bazie zajęć sportowych. W ramach planowanego przedsięwzięcia zorganizowane zostaną gra terenowa oraz towarzyszący jej festyn integracyjny.
Liczba odbiorców zadania: 300 mieszkańców
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Sędziejowice
Nowe życie starych budynków w Gminie Sędziejowice POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na promocji walorów turystycznych oraz tradycji ludowych regionu poprzez nadanie nowego wizerunku starym budynkom, zlokalizowanym w czterech miejscowościach na terenie Gminy Sędziejowice. Dzięki drobnym pracom naprawczo-modernizacyjnym oraz wykonanym muralom, które swoją tematyką mają nawiązywać do walorów turystycznych gminy oraz potwierdzać fakt kultywowania tradycji ludowych. W związku z powyższymi działaniami stare budynki na terenie gminy Sędziejowice otrzymają nowe życie, będą charakteryzować daną miejscowość i stanowić jej nieodłączny element. Ponadto przyczynią się do promowania bogatej oferty turystycznej Województwa Łódzkiego.
Liczba odbiorców zadania: Ok. 50 000 mieszkańców powiatu łaskiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Bezpośrednio gmina Sędziejowice, w tym miejscowości: Grabno, Kozuby Stare, Marzenin, Pruszków. Pośrednio cały teren województwa łódzkiego.
ZDROWE CIAŁO, RELAKS DUSZY NIECH SIĘ WIOSKA W KOŃCU RUSZY POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 37 600,00 zł
Opis zadania: Stawiając za cel dbałość o zdrowie fizyczne oraz rozwój świadomości i umiejętności sportowych przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury oraz wybitnie sprzyjających walorów przyrodniczych proponujemy sezonowy cykl zajęć dla różnych grup wiekowych. Regularne spotkania z wykwalifikowanymi (licencjonowanymi) trenerami dotykają dwóch tematów: 1.treningi piłki siatkowej, podczas których każdy chętny amator pozna zasady gry, poprawi swoje umiejętności motoryczne oraz wydolność organizmu; 2. spotkania z jogą, które pozwolą uczestnikom w różnym wieku zniwelować skutki zbyt szybkiego tempa życia, stresu, nieprawidłowych, wymuszonych przez pracę oraz zajęcia w gospodarstwach domowych/rolniczych postaw ciała.
Liczba odbiorców zadania: 200, w wieku od 13 roku życia
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy gminy Sędziejowice, młodzież od 13 roku życia oraz dorośli jako uczestnicy zajęć, a także kibice i obserwatorzy w każdym wieku
Lichawska przystań – sołeckie centrum turystyczno-integracyjne POWIAT ŁASKI
Subregion: POWIAT ŁASKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Lichawa to wioska położona w centralnej części Gminy Sędziejowice (powiat łaski), przez którą przebiegają dwa, bardzo ważne szlaki turystyczne: szlak kajakowy po rzece Grabi (tzw. szlak młynów nad Grabią) oraz szlak pieszo-rowerowy osad młyńskich nad Grabią. Intensyfikujący się z każdym rokiem ruch turystów wygenerował potrzebę stworzenia miejsca przystankowego, w którym przejeżdżający/przepływający turyści mogliby zaplanować przerwę. Lichawska przystań miałaby być turystycznym przystankiem, który oprócz odpoczynku, oferowałby w sezonie letnim możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, które lepiej przybliżałyby przyjezdnym okoliczną historię oraz walory turystyczne regionu.
Liczba odbiorców zadania: 200 mieszkańców Lichawy + 400 turystów z terenu województwa łódzkiego. Łącznie zadanie będzie zaadresowane do ok. 600 mieszkańców województwa.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Województwo Łódzkie – zadanie ma co do zasady, promować walory turystyczne okolicy na terenie całego województwa.
Kiedy serce mówi STOP – Wyposażenie Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu im. Kopernika M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 37 720,00 zł
Opis zadania: Znasz kogoś, kto miał zawał? Z pewnością dla niego i jego bliskich było to dramatyczne przeżycie. Strach. Ból. Niepewność jutra. Ten problem dotyczy coraz młodszych osób. Aż 1/3 pacjentów oddziałów kardiologicznych to osoby w wieku produkcyjnym. Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdyby dziś krew przestała docierać do Twojego serca? Pewnie wiele byś dał, by szybko odzyskać dawną sprawność. Na szczęście skuteczna rehabilitacja pozwala w pełni powrócić do zdrowia. Wesprzyj pacjentów, którzy przez to przechodzą. Pomóż wyposażyć Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi w sprzęt przywracający sprawność psychoruchową osób po ostrych zespołach wieńcowych, zawałach, zabiegach kardiologicznych i kardiochirurgicznych.
Liczba odbiorców zadania: Około 1 000 pacjentów
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Oddział Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
Zwiedzamy okolicę M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada realizację wycieczek krajoznawczych dla dzieci i młodzieży w dni wolne od nauki szkolnej. Celem zadania jest aktywizacja młodych ludzi wychowywanych w wielkim mieście, których życie w normalnych warunkach niejednokrotnie ogranicza się jedynie do komputera i mediów elektronicznych, najbliższej okolicy, podwórka, centrum handlowego. Sytuację młodych ludzi dodatkowo pogorszyła pandemia i związana z nią izolacja. Z tego względu konieczne jest podejmowanie działań zmierzających do aktywizacji młodych ludzi, ich wychodzenia na zewnątrz, poszerzania wiedzy o świecie i ukazywania piękna okolicy. Projekt zakłada zorganizowanie wycieczek pokazanie atrakcji turystycznych w okolicy, przybliżenie historii regionu, stworzenie możliwości do spędzenia wspólnie czasu na łonie przyrody, poszerzenia wiedzy o historii i geografii regionu.
Liczba odbiorców zadania: 240 – dzieci i młodzież
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Adresatami projektu są dzieci i młodzież z terenu miasta Łodzi, pierwszeństwo będą miały osoby ze środowisk defaworyzowanych społecznie.
SENIORZY SZLAKIEM HISTORII NASZEGO WOJEWÓDZTWA M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 37 900,00 zł
Opis zadania: Zadanie adresowane jest do 200 mieszkańców z Gminy Łódź. Wśród uczestników będą osoby w wieku starszym. Zadanie będzie realizowane w 2022 r. W ramach zadania planowane są następujące działania: 1) promocja zadania i działania organizacyjne, 2) 4 jednodniowe wycieczki (po 50 osób każda) do najważniejszych miejsc naszej historii na trasie: Nieborów – Arkadia – Łowicz – Walewice, 3) zakup art. papierniczych, biurowych i innych niezbędnych.Celem zadania jest poznanie najciekawszych miejsc naszej historii: szlaku perły regionu (Nieborów – Arkadia), kolebki historii Polski (Łowicz) oraz szlaku Marii Walewskiej (Walewice). Udział w wycieczkach wpłynie na kondycję ruchową, polepszenie samopoczucia zdrowotnego i psychicznego osób starszych oraz przeciwdziała izolacji społecznej.
Liczba odbiorców zadania: 200 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na rzecz mieszkańców gminy Łódź.
Objazdowe kino krótkich metraży – projekcje filmowe w walce z wykluczeniem kulturalnym M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 32 403,00 zł
Opis zadania: Projekt jest inicjatywą o charakterze kulturalnym mającą na celu walkę z wykluczeniem kulturalnym osób będących rezydentami ośrodków pomocy społecznej – instytucji przeznaczonych dla osób wymagających całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogących samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, które utraciły możliwości i warunki podmiotowego udziału w kulturze. Cykl bezpłatnych pokazów filmowych w formie kina objazdowego stworzy w odbiorcach poczucie uczestnictwa w zorganizowanym pokazie filmowym złożonym z krótkometrażowych filmów wyprodukowanych w Łodzi. Projekt wzmacniać będzie więzy międzyludzkie i międzypokoleniowe – dla młodszych będzie możliwością zobaczenia archiwalnych produkcji, natomiast dla starszych sentymentalnym powrotem do czasów młodości i ich pierwszych doświadczeń kinowych w postaci kona objazdowego.
Liczba odbiorców zadania: Planowana średnia ilość widzów podczas jednego pokazu to 50 osób, co przy 13 pokazach daje łącznie liczbę 650 odbiorców.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszar oddziaływania projektu zadania obejmować będzie miasto powiat Łódź.
Cudze chwalicie swego nie znacie – cykl wycieczek po regionie dla mieszkańców Łodzi M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 22 000,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest promocja wizerunku ziemi łódzkiej, jako regionu atrakcyjnego turystycznie, upowszechnianie turystyki wśród mieszkańców Łodzi oraz zwiększenie wiedzy na temat historii, zabytków i walorów krajobrazów Łódzkiego. Zadanie polegać będzie na organizacji pięciu wycieczek autokarowych: 1. Powiat Poddębicki (Uniejów, ZOO w Borysewie, dworek Marii Konopnickiej w Bronowie, Poddębice), 2. Gmina Inowłódz (Inowłódz, Spała, Konewka), 3. Arboretum w Rogowie i Rawa Mazowiecka, 4. Kolegiata w Tumie, Łęczyca, Kutno i Zamek w Oporowie, 5. Arkadia, Nieborów, Łowicz, skansen w Maurzycach, Kiernozia.
Liczba odbiorców zadania: W każdej z wycieczek udział weźmie 30 osób. W sumie zadanie przeznaczone będzie dla 150 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Odbiorcami będą mieszkańcy Łodzi.
POZNAJEMY FOLKLOR NASZEGO WOJEWÓDZTWA M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 39 800,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest popularyzacja folkloru ziemi województwa łódzkiego oraz wspólna praca z ludowymi twórcami z powiatów: zgierskiego, łowickiego, wieruszowskiego. W ramach zadania odbędzie się: nauka wyplatania koszyków, tworzenie kwiatów i malowanie na szkle, przygotowanie regionalnych potraw, zwiedzanie muzeum w Sromowie, nauka tańca folklorystycznego. W ramach zadania odbędzie się 7 wycieczek autokarowych po ziemi łódzkiej dla seniorów i ich wnuków.
Liczba odbiorców zadania: 350 osób (osoby w wieku 60+ wraz z wnukami)
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na rzecz mieszkańców gminy Łódź.
Na spacer z mapą do Lasu Łagiewnickiego M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 5 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na wykonaniu specjalistycznej mapy do biegu na orientację fragmentu terenu Lasu Łagiewnickiego (lub innego terenu w uzgodnieniu z leśnictwem), która to mapa zostanie udostępniona mieszkańcom i wykorzystana na zorganizowanej imprezie popularyzującej bieg i marsz na orientację. W imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy powiatu – młodzież, dorośli, osoby starsze, rodziny z dziećmi. Przygotowana mapa z naniesionymi punktami kontrolnymi będzie służyć turystom i społeczności lokalnej jako nowy produkt turystyczny w Łodzi.
Liczba odbiorców zadania: Szacowana liczba osób, które skorzystają z przygotowanej mapy dostępnej na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego to 1 000, w tym 100 osób, które wezmą udział w imprezie popularyzującej projekt, otrzymując egzemplarz papierowy mapy.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat m. Łódź
BĄDŹ JAK ORZEŁ, LATAJ WYSOKO! Turniej piłkarski M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 39 000,00 zł
Opis zadania: Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez aktywizację młodzieży w wieku szkolnym. W ramach organizowanego turnieju udział weźmie 20 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych 2007 i 2008. Wpłynie to na integrację środowiska lokalnego. Turniej planowany jest na czerwiec 2022. Dla wszystkich uczestników przewidywane są upominki a dla zwycięzców pamiątkowe puchary.
Liczba odbiorców zadania: 300 młodych zawodników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: miasto Łódź i województwo łódzkie
OBYWATELSKIE FORMY POPULARYZOWANIA I UPAMIĘTNIANIA MIEJSCOWYCH TRADYCJI WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI NA TERENIE POWIATU ŁÓDZKIEGO M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 30 920,00 zł
Opis zadania: Projekt obejmuje: dwa konkursy; zintegrowane warsztaty strzeleckie i zajęcia patriotyczno-obronne; dwie wycieczki autokarowe szlakiem walk II/1pp LP i łódzkiego 28 PSK nad Wartą; trzy wycieczki autobusami niskopodłogowymi łódzkim szlakiem walk o niepodległość Polski; jedną konferencję popularyzującą udział piłsudczyków w łódzkich walkach barykadowych z czerwca 1905 r. i wydanie jej materiałów edukacyjnych. Celem tych przedsięwzięć jest spopularyzowanie nieznanych lub rzadko przypominanych miejscowych tradycji walk o niepodległość Polski oraz zintensyfikowanie działalności miejscowych społeczności szkolnych w tym zakresie – przekształcenie ich w swoiste osiedlowe obywatelskie centra patriotyczne.
Liczba odbiorców zadania: Około 1 500 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat miasto Łódź
Piknik Lekkoatletyczny upamiętniający Jadwigę Wajs M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na organizacji pikniku integracyjno-lekkoatletycznego dla mieszkańców Łodzi. Celem imprezy jest popularyzacja aktywności ruchowej wśród rodzin. W pikniku może brać udział każdy mieszkaniec miasta. Limit uczestników pikniku to 300 osób. W ramach pikniku dzieci i dorośli będą rywalizować w konkurencjach biegowych. Zostaną zapewnione atrakcje dla dzieci, konkursy, catering i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników. Celem organizacji pikniku jest integracja przez lekkoatletykę sportowych rodzin oraz aktywny wypoczynek.
Liczba odbiorców zadania: 300 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: miasto Łódź
Turniej wiewiór – przyszłych mistrzyń siatkówki M. ŁÓDŹ
Subregion: M. ŁÓDŹ
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegać na organizacji turnieju siatkówki dla dziewczyn z podstawówki i liceum, które są mieszkankami Łodzi. Limit uczestników turnieju to 300 osób. Turniej odbędzie się w wynajętej hali przez dwa dni, gdzie zawodniczki będą mieć zapewnioną opiekę lekarską, catering i profesjonalne sędziowanie z organizacją zawodów. Celem organizacji zawodów jest integracja środowiska siatkarskiego i wyłonienie nowych młodych talentów – zawodniczek, które mogą się rozwijać lub rozwijają już w łódzkich drużynach siatkarskich.
Liczba odbiorców zadania: 300 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: miasto Łódź
Drzewica – poczuj pasję do adrenaliny POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Drzewica – miasto leżące nad rzeką Drzewiczką i Zalewem Drzewickim we wschodniej części Województwa Łódzkiego jest prężnym ośrodkiem sportów wodnych. Stanowi idealne miejsce dla turystów szukających przygody z adrenaliną. Wykorzystując atuty przyrodnicze i infrastrukturę turystyczną Drzewicy chcemy zorganizować cykl imprez, które dadzą uczestnikom duży zastrzyk adrenaliny. W planach mamy m.in. spływ kajakowy Drzewiczką, którego trasa biegnąca meandrami rzeki – wśród dzikich łąk, starorzeczy i lasów – dostarczy niezapomnianych wrażeń. Emocjonujący będzie także rajd pieszy z warsztatami slack-line oraz konkurencjami sprawnościowymi. Wielką dawkę adrenaliny zapewnią również loty balonem nad Drzewicą. Całość zakończy się festynem z efektownymi pokazami laserowymi nad Zalewem Drzewickim oraz koncertem muzycznym. Realizacja projektu dostarczy wszystkim uczestnikom mnóstwa emocji, a samej Drzewicy pomoże stać się jeszcze ważniejszym punktem na turystycznej mapie Województwa Łódzkiego.
Liczba odbiorców zadania: około 300 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Drzewica, powiat opoczyński
Opoczno dba o bezpieczeństwo i zdrowie, więc… czyta! POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 30 000,00 zł
Opis zadania: Projekt polega na zakupie zbiorów (książek w wersji papierowej i audiobooków) do Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim Filii w Opocznie – dotyczących bezpieczeństwa publicznego. Bezpieczeństwo to stan dający poczucie pewności i gwarancję jego zachowania oraz szansę na doskonalenie. Ze względu na dziedzinę w jakiej występuje wyróżniamy: bezpieczeństwo ekologiczne, ekonomiczne, zdrowotne, energetyczne, fizyczne, informatyczne, kulturowe, militarne, polityczne, socjalne, społeczne, identyfikacyjne, humanitarne oraz religijne. Planuje się więc zakupić woluminy mające pomóc mieszkańcom powiatu w zwiększeniu świadomości oraz budowaniu własnego bezpieczeństwa i w radzeniu sobie z napotykanymi trudnościami. Dodatkowo, aby zapobiec wykluczeniu niepełnosprawnych i starszych czytelników oraz by zminimalizować kontakty czytelników – na parterze budynku, zamierza się ustawić wrzutnię książek, dzięki któremu nie będzie potrzeby wchodzenia po schodach, w celu oddania wypożyczonych zbiorów.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy powiatu opoczyńskiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat opoczyński
Budowanie pamięci historycznej poprzez upamiętnienie postaci historycznej mjra Henryka Dobrzańskiego Hubala POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Konferencja mająca na celu budowanie pamięci historycznej postaci mjra Henryka Dobrzańskiego Hubala. Edukacja historyczna dzieci i młodzieży powiatu opoczyńskiego poprzez organizację konferencji historycznej, na którą organizatorzy zaproszą przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej oraz historyków specjalizujących się w historii Polski z okresu 1939-1945 roku. Pamięć historyczna o walecznym majorze i wielkim patriocie będzie promowana w środkach masowego przekazu: radio, telewizja, Internet. Planujemy konferencję stacjonarną jak również online. Ponadto adresatami tego upamiętnienia będą również wszyscy mieszkańcy powiatu opoczyńskiego, a także mieszkańcy RP i wszyscy pasjonaci historii.
Liczba odbiorców zadania: Konferencja stacjonarna dla 450 osób oraz konferencja online dostępna w Internecie dla wszystkich mieszkańców powiatu opoczyńskiego, mieszkańców RP oraz wszystkich pasjonatów historii.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt będzie realizowany na terenie powiatu opoczyńskiego. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski i będzie prezentowane przez stacje telewizyjne, radiowe i portale społecznościowe.
Wydanie książki „Filmowe Poświętne we wspomnieniach mieszkańców” POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Poświętne to gmina wyjątkowo bogata w plenery filmowe, w tym takich znanych tytułów jak „Czterej pancerni i pies”, czy „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Filmową historię tego miejsca warto opowiedzieć oddając głos mieszkańcom – jak oni zapamiętali gwiazdy filmu, jakie anegdoty i przeżycia się z tym wiązały. W ten sposób powstanie książka opisująca ważny element lokalnego dziedzictwa – co ważne pisana nie z perspektywy filmoznawczej, ale właśnie z punktu widzenia lokalnych mieszkańców, uzupełniona o archiwalne zdjęcia z rodzinnych archiwów. Książka ta będzie dystrybuowana bezpłatnie wśród mieszkańców gminy, trafi również do wszystkich bibliotek w powiecie opoczyńskim.
Liczba odbiorców zadania: Co najmniej 3 000 osób – do mieszkańców gminy trafi 1 000 książek (przeciętnie egzemplarz na gospodarstwo domowe), dodatkowo książka trafi do Gminnego Ośrodka Kultury, lokalnych szkół, a także wszystkich bibliotek gminnych w powiecie opoczyńskim plus do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi. Dodatkowo zasięg projektu zwiększy umieszczenie książki w postaci pliku .pdf w Internecie, do bezpłatnego pobrania.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Poświętne
Wspieranie twórczości ludowej regionu opoczyńskiego poprzez organizację festiwalu pn. „Opoczyńskie obereczkiem słynie” POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Organizacja wydarzenia kulturalnego „Opoczyńskie obereczkiem słynie” ma na celu pokazanie i zachowanie tradycji regionu w zakresie tańca, śpiewu, muzyki, strojów, zwyczajów oraz rękodzieła i potraw ze szczególnym uwzględnieniem oberka opoczyńskiego, jako całokształtu duchowego i materialnego dorobku regionu. Celem organizacji tego wydarzenia jest również zwiększenie obecności kultury i tradycji w życiu społeczności regionu oraz zachowanie od zapomnienia dorobku kulturalnego naszych przodków.
Liczba odbiorców zadania: Wydarzenie kulturalne „Opoczyńskie obereczkiem słynie” jest skierowane do mieszkańców regionu łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców powiatu opoczyńskiego. Odbiorcami projektu będą dzieci, młodzież i dorośli oraz osoby niepełnosprawne ze specjalnymi potrzebami.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt będzie transmitowany online, dzięki temu będzie dostępny dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego, Regionu Łódzkiego i całej Polski. Uczestnikami festiwalu projektu będą zespoły i kapele ludowe z terenu powiatu opoczyńskiego.
Opracowanie i wydanie albumu – przewodnika promującego historię i folklor regionu opoczyńskiego POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Opracowanie i wydanie przewodnika ma na celu pokazanie i zachowanie tradycji historycznej i kulinarnej regionu opoczyńskiego. W ramach projektu powstanie i zostanie wydany przewodnik promujący historie regionu opoczyńskiego, w którym znajdują się również przepisy na tradycyjne potrawy regionalne. Projekt ma na celu przeciwdziałanie zanikaniu dorobku kulinarnego Ziemi Opoczyńskiej. Celem projektu jest również ukazanie bogactwa historycznego, kulturalnego i spuścizny naszych przodków kultywowane przez pokolenia.
Liczba odbiorców zadania: Planowane jest wydanie 1 000 szt. egzemplarzy albumu.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Przygotowany album będzie materiałem promującym Region Łódzki ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Opoczyńskiej. Będzie dostarczony do szkół, domów opieki, instytucji kulturalnych oraz instytucji samorządowych w województwie łódzkim.
SPOTKAJMY SIĘ U TADEUSZA – MIĘDZYPOKOLENIOWA INTEGRACJA OSÓB STARSZYCH W OPOCZYŃSKIM POWIAT OPOCZYŃSKI
Subregion: POWIAT OPOCZYŃSKI
Kwota na realizację zadania: 39 960,00 zł
Opis zadania: Celem realizacji zadania jest organizacja przedsięwzięć na rzecz integracji międzypokoleniowej osób starszych powiatu opoczyńskiego. Realizacja zadania ma również na celu przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych, zwiększenie ich udziału w kulturze, jak i inspirowanie seniorów do działań twórczych. W ramach realizacji zadania przewidziano szereg ciekawych aktywności: 1. Spotkanie integracyjne pn. „Spotkajmy się u Tadeusza”,2. Gra terenowa pn. „Seniorów słów kilka jak wytropić wilka”,3. Warsztaty: artystyczne z malowania na wodzie, neurobiku – łamigłówki umysłowe dla małych i dużych i warsztaty florystyczne,4. Zabawa integracyjna „Prywatka u Tadka”.
Liczba odbiorców zadania: Odbiorcami zadania będą mieszkańcy powiatu opoczyńskiego. Łącznie ok. 525 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie powiatu opoczyńskiego.
Zdrowy kręgosłup – lepsza jakość życia POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Program „Zdrowy kręgosłup – lepsza jakość życia” skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu pabianickiego. Jego głównym celem jest profilaktyka bólów kręgosłupa oraz poprawa sprawności fizycznej i jakości życia. Ćwiczenia opracowane i zaproponowane przez zespół specjalistów rehabilitacji mają na celu nie tylko zapobieganie bólom kręgosłupa i pleców, ale również poprawienie kondycji całego ciała – wzmocnienie i ujędrnienie mięśni brzucha, pośladków, ud oraz mięśni grzbietowych, które biorą udział we wszystkich czynnościach wykonywanych w codziennym życiu.
Liczba odbiorców zadania: 400 mieszkańców powiatu pabianickiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gminy miejskie: Konstantynów Łódzki, Pabianice; gminy wiejskie: Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Lutomiersk, Pabianice; miasta: Konstantynów Łódzki, Pabianice.
Seniorzy w działaniu POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 31 740,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest poprawa jakości życia seniorów poprzez podniesienie poziomu aktywności, dostępu do zajęć rozwijających i podtrzymujących różnorakie kompetencje, wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i korzystania z usług społecznych. Zorganizowane zostaną warsztaty: florystyczne i wikliniarskie, zajęcia na siłowniach plenerowych z trenerem personalnym, wykłady dietetyka na temat zdrowego odżywiania, prawnika na temat bezpieczeństwa prawnego osób starszych, edukatora ekologicznego w zakresie tematyki zero waste. Działania warsztatowe w grupach będą okazją do nawiązania znajomości, budowania relacji i przeciwdziałania samotności. Zadanie ma charakter nieinwestycyjny z zakresu rehabilitacji zdrowotnej.
Liczba odbiorców zadania: ok. 150 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat pabianicki, miasto Pabianice i Konstantynów Łódzki
Na spacer z mapą do lasu nad Grabią POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 5 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na wykonaniu specjalistycznej mapy do biegu na orientację fragmentu terenu lasu nad Grabią (lub innego terenu w uzgodnieniu z nadleśnictwem), która to mapa zostanie udostępniona mieszkańcom i wykorzystana na zorganizowanej imprezie popularyzującej bieg i marsz na orientację. W imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy powiatu – młodzież, dorośli, osoby starsze, rodziny z dziećmi. Przygotowana mapa z naniesionymi punktami kontrolnymi będzie służyć turystom i społeczności lokalnej jako nowy produkt turystyczny w powiecie pabianickim.
Liczba odbiorców zadania: Szacowana liczba osób, które skorzystają z przygotowanej mapy dostępnej na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego to 1 000, w tym 100 osób, które wezmą udział w imprezie popularyzującej projekt, otrzymując egzemplarz papierowy mapy.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat pabianicki
Przywróćmy Pamięć – 80 rocznica likwidacji getta w Pabianicach POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 39 700,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest międzypokoleniowa współpraca na rzecz przywracania pamięci o kulturze i historii żydowskiej w powiecie pabianickim, pobudzenie i zainspirowanie społeczności lokalnej do aktywności na rzecz odkrywania dziedzictwa żydowskiego w ramach 80 rocznicy likwidacji getta w Pabianicach, która przypada na 16 maja 2022 roku. Zwieńczeniem tych działań będzie odtworzenie lokalnej historii Miasta Pabianic ze szczególnym uwzględnieniem jej wielokulturowego charakteru. Jednym z założeń projektu jest jak największe zaangażowanie mieszkańców poprzez udział w projekcie, jego uczestnicy poznaliby historię i kulturę Żydów pabianickich – dawnych i obecnych mieszkańców ich miejscowości.
Liczba odbiorców zadania: 100
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat pabianicki
KOLARSKA KADRA CZEKA POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu „Kolarska Kadra Czeka” jest rozpowszechnienie aktywności fizycznej wśród uczniów szkół podstawowych powiatu pabianickiego poprzez zwiększenie ilości dzieci w rywalizacjach sportowych. Stworzenie oferty upowszechnienia i rozwoju kolarstwa wśród dzieci i młodzieży. Wyłonienie sportowych talentów i zabezpieczenie im odpowiednich warunków treningowych i sprzętowych.
Liczba odbiorców zadania: Odbiorcami projektu będą mieszkańcy powiatu pabianickiego, w szczególności dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Przewidywana liczba uczestników ok. 300 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszarem objętym zadaniem jest powiat pabianicki.
Piknik „Wakacje z historią” POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Organizacja pikniku integracyjno-historycznego, podczas którego zostaną przekazane uczestnikom informacje o historii Dłutowa i okolic, w szczególności dotyczącej upamiętnienia lotników III Plutonu 212. Eskadry Bombowej, pod dowództwem porucznika obserwatora Kazimierza Żukowskiego, którzy zginęli 4 września 1939 roku oraz organizacja minimum czteromiesięcznej wystawy zdjęć i przedmiotów z tego okresu, pochodzących z prywatnych kolekcji mieszkańców.
Liczba odbiorców zadania: 200
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Gmina Dłutów oraz gminy sąsiadujące z powiatu pabianickiego, łaskiego, łódzkiego wschodniegoi bełchatowskiego.
Patriotyczny motocyklowy rajd turystyczno-nawigacyjny po miejscach pamięci narodowej województwa łódzkiego oraz upamiętniający historię wojenną POWIAT PABIANICKI
Subregion: POWIAT PABIANICKI
Kwota na realizację zadania: 35 280,00 zł
Opis zadania: Głównym celem rajdu turystyczno-nawigacyjnego organizowanego we wrześniu – miesiącu pamięci narodowej, jest podtrzymanie ducha patriotyzmu połączone z rywalizacją rajdową i poszerzeniem wiedzy historycznej, gdyż będzie to wycieczka po miejscach ściśle związanych z historią wojenną. Tuż przy nich odbędą się testy z wiedzy dotyczącej tych właśnie miejsc oraz praktyczne konkurencje sportowe dla motocyklistów. Rajd zakończy się imprezą integracyjno-rozrywkową dla uczestników oraz przybyłych Gości, na której wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe znaczki oraz dyplomy.
Liczba odbiorców zadania: 150-250
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Pabianice oraz gminy województwa łódzkiego znajdujące się na trasie rajdu
SZLAKIEM FOLKOWYCH PRZYSTANKÓW POWIAT PODDĘBICKI
Subregion: POWIAT PODDĘBICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie obejmuje opracowanie spójnego systemu identyfikacji wizualnej dla sieci folkowych przystanków oraz naniesienie oznaczeń na wszystkie wiaty, realizację dwóch nowych śródpolnych galerii oraz instalację oświetlenia wewnątrz najbardziej niedoświetlonych wiat. Celem projektu jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców i turystów w zakresie zwiększenia widoczności sieci przystanków oraz rozwijania tego pomysłu o kolejne realizacje.
Liczba odbiorców zadania: 10 000oszacowano na podstawie liczby mieszkańców powiatu poddębickiego (25%). Ponieważ galerie istnieją w przestrzeni publicznej, liczbę potencjalnych odbiorców można bez wahania ustanowić na poziomie ok. 30 000. Czas odbioru – czyli uczestnictwa – jest nieograniczony w czasie, co będzie miało wpływ na stałe zwiększanie liczby odbiorców.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt będzie realizowany na obszarze powiatu poddębickiego (wiaty przystankowe), swoim zasięgiem obejmie także powiaty ościenne i nie tylko (jako atrakcja kulturalno-turystyczna regionu). Poprzez informacje medialne i działania w mediach społecznościowych, będzie miał zasięg nie tylko ogólnopolski, ale wręcz globalny.
MNIE NIC NIE MINĘŁO POWIAT PODDĘBICKI
Subregion: POWIAT PODDĘBICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: „MNIE NIC NIE MINĘŁO” to cykl warsztatów: poetyckich, wokalno-instrumentalnych, choreograficznych, emisji głosu oraz multimediów, których efektem finałowym będzie wydanie tomiku poezji artysty z niepełnosprawnością oraz wspólny koncert poetycko-muzyczny 45-osobowej grupy wokalnej ze znanymi w Polsce artystami. Koncert zostanie zaprezentowany w oparciu o twórczość poetycką artysty z niepełnosprawnością intelektualną z gminy Uniejów oraz o twórczość artystów prezentujących swoje piosenki na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „YAPA”, cyklicznej imprezie o charakterze konkursu piosenki odbywającej się w Łodzi od początku lat 70. Realizacja zadania ma na celu integrację, wykształcenie umiejętności współpracy oraz wzrost umiejętności scenicznych utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością, mieszkańców powiatu poddębickiego.
Liczba odbiorców zadania: Beneficjenci: 45 osób (dzieci, młodzież oraz dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną). Publiczność: około 150 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat poddębicki
MARIA KONOPNICKA mniej znana. Patriotyczne spotkanie mieszkańców powiatu poddębickiego w Bronowie POWIAT PODDĘBICKI
Subregion: POWIAT PODDĘBICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie: „MARIA KONOPNICKA mniej znana. Patriotyczne spotkanie mieszkańców powiatu poddębickiego w Bronowie” jest planowane do realizacji w okresie wiosenno-letnim. Głównym celem zadania jest przypomnienie i przybliżenie postaci oraz twórczości Marii Konopnickiej, pielęgnowanie historii województwa łódzkiego, ocalenie pamięci historycznej i rozbudzenie zainteresowania historią. W spotkaniu będzie uczestniczyć 200 zaproszonych przedstawicieli społeczeństwa, w tym rodziny z dziećmi, które spotkanie rozpoczną polonezem. W trakcie wydarzenia odbędzie się prelekcja, odkrywająca mniej znane fakty z życia Konopnickiej, a także kilka konkursów związanych z Marią Konopnicką. Każdy otrzyma Śpiewnik Pieśni Patriotycznych, a także gadżet pamiątkowy. Członkowie zaproszonych organizacji społecznych przygotują potrawy regionalne z epoki Konopnickiej, którymi będą częstować wszystkich chętnych.
Liczba odbiorców zadania: 200 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy powiatu poddębickiego
Zgrana orkiestra POWIAT PODDĘBICKI
Subregion: POWIAT PODDĘBICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie pn. „Zgrana orkiestra” polega na wsparciu rozwoju Orkiestry Dętej OSP w Dalikowie poprzez organizację warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży oraz zakup niezbędnego wyposażenia, takiego jak instrumenty muzyczne z osprzętem, pokrowce na instrumenty, stroje galowe, drukarka. Ponadto w ramach zadania zostanie zorganizowany koncert orkiestry dla mieszkańców. Głównym celem zadania jest zachowanie i promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, wsparcie młodzieży utalentowanej muzycznie oraz rozszerzenie oferty kulturalnej skierowanej do mieszkańców.
Liczba odbiorców zadania: Liczba muzyków, którzy będą uczestniczyli w warsztatach muzycznych oraz będą korzystali z zakupionego wyposażenia: 30 osób. Liczba mieszkańców, którzy będą uczestniczyli w koncercie orkiestry: 100 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Dalików.
Zlot Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Poddębickiego POWIAT PODDĘBICKI
Subregion: POWIAT PODDĘBICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie pn. „Zlot Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Poddębickiego” planowane jest do realizacji w sierpniu 2022 r. w Poddębicach. Projekt kierowany jest do wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich zainteresowanych i działających na terenie Powiatu Poddębickiego. Projekt ma na celu popularyzowanie dziedzictwa kulturowego, pobudzanie aktywności mieszkańców, upowszechnianie tradycji wiejskich oraz ma służyć integracji członków Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy między uczestnikami, szczególnie po okresie izolacji wywołanej epidemią Covid-19.
Liczba odbiorców zadania: W wydarzeniu uczestniczyć będzie ok. 450 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Poddębice, powiat poddębicki, woj. łódzkie
Ekologinek wyrusza w świat POWIAT PODDĘBICKI
Subregion: POWIAT PODDĘBICKI
Kwota na realizację zadania: 38 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest poszerzenie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Powiększenie i aktualizacja Biblioteki Pedagogicznej Filia w Poddębicach (książki, płyty, materiały dydaktyczne, karty kamishaibai, gry planszowe) z zakresu ekologii, edukacji ekologicznej i ochrony środowiska przyrodniczo-krajoznawczego. Projekt zakłada organizacje zajęć edukacyjnych oraz wycieczek ekologicznych dla dzieci, młodzieży i innych zainteresowanych, a także organizację wystaw i konkursów plastycznego, graficznego i wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Z nagrodzonych w konkursach plakatów powstanie Kalendarz z Ekologinkiem na rok 2023.
Liczba odbiorców zadania: 1 000
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: miasto Poddębice i obszar powiatu poddębickiego
Ekologiczne wakacje pełne pasji dla dzieci z powiatu piotrkowskiego POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 6-13 lat z powiatu piotrkowskiego. Ekologiczne wakacje pełne pasji dla dzieci z powiatu piotrkowskiego to półkolonie dla 120 osób podzielone na 6 jednotygodniowych turnusów opartych o zajęcia przybliżające zagadnienia ekologii i ochrony środowiska, edukację żywieniową, zajęcia sportowe oraz wsparcie animatorów. Uczestnikom zapewnione zostanie wyżywienie, napoje oraz wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze. Podczas półkolonii opiekę nad dziećmi sprawować będzie wykwalifikowana kadra trenersko/instruktorska. Całość projektu objęta zostanie ubezpieczeniem NW i OC. Projekt zakłada zorganizowanie podsumowania dla beneficjentów projektu prezentujących efekty projektowe i teleturniej wiedzy o zagadnieniach przyrodniczych, ekologicznych i ochrony środowiska.
Liczba odbiorców zadania: 120
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat piotrkowski
Rewitalizacja Folkloru Piotrkowskiego POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt polega na edukacji w zakresie muzyki ludowej, ze szczególnym uwzględnieniem folkloru regionu piotrkowskiego. Obecnie zespół działający przy Stowarzyszeniu Piliczanie realizuje trudny i odkrywczy temat w zakresie tego projektu – opracowanie i przygotowanie dawno zapomnianych, a odzyskanych dzięki rękopisom w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, piosenek ludowych z przełomu XIX i XX w. Celem projektu jest zapoznać, nauczyć i zachęcić do śpiewania tych melodii. Przypomnieć tradycje muzyczne regionu i przywrócić je w kulturze narodowej. Oprócz prezentacji muzycznych przewiduje zapoznanie odbiorców z prezentowanymi utworami, historią i zwyczajami związanymi z ziemią piotrkowską.
Liczba odbiorców zadania: 1000 osób: mieszkańcy województwa łódzkiego, w tym szczególnie mieszkańcy powiatu piotrkowskiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Muzeum Regionalne Bełchatów, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Gminna Biblioteka w Rozprzy, MOK Sulejów, Kościoły w Sulejowie, Aleksandrowie, Piotrkowie Tryb. w Babach, we Włodzimierzowie
Akademia Pełni Życia – stawiamy na aktywność, bezpieczeństwo i zdrowie seniorów POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem głównym projektu „Akademia Pełni Życia – stawiamy na aktywność, bezpieczeństwo i zdrowie seniorów” jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych. Wszystkie działania projektowe zmierzają ku stworzeniu warunków do wydłużenia aktywności osób starszych, zarówno społecznej, fizycznej, jak i kulturalnej oraz dla samodzielnego, zdrowego, bezpiecznego i niezależnego życia. Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu zajęć aktywizujących i integrujących seniorów, takich jak warsztaty sportowe, taneczne, spotkania z psychologiem oraz spotkania ze specjalistami poruszające kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz finansowej. Zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom najbardziej uciążliwym społecznie m.in. oszustwa, kradzieże, przemoc oraz bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Podsumowaniem projektu będzie Forum Seniorów z inspirującymi prelekcjami, warsztatami oraz dobrymi praktykami. Zadanie ma charakter nieinwestycyjny z zakresu rehabilitacji zdrowotnej.
Liczba odbiorców zadania: 120 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat piotrkowski
Dni promocji zdrowia i rehabilitacji dla osób z powiatu piotrkowskiego POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 39 840,00 zł
Opis zadania: Ideą projektu pn. „Dni promocji zdrowia i rehabilitacji dla osób z powiatu piotrkowskiego” jest promowanie dobrych nawyków i praktyk, prawidłowego odżywiania i jego wpływu na nasze samopoczucie. W ramach projektu dorośli mieszkańcy, w szczególności osoby doświadczające dolegliwości ze strony ukł. oddechowego skorzystają ze spirometrii wraz z konsultacjami lekarskimi i rehabilitacją oddechową. Dodatkowo zorganizowane będą warsztaty kulinarne dotyczące zdrowych posiłków połączone z promowaniem aktywności fizycznej.Celem projektu jest stworzenie oferty mieszkańcom małych miejscowości w gminach wiejskich, gdzie dostęp do opieki zdrowotnej i rehabilitacji jest ograniczony z wielu powodów. Zakładamy, że umożliwienie sprawdzenia stanu swojego zdrowia bliżej miejsca zamieszkiwania przekona do przeprowadzenia badań profilaktycznych oraz troski o zdrowie.
Liczba odbiorców zadania: 2 000 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Przestrzeń gminna ogólnodostępna.Rozprza, Gorzkowice, Wola Krzysztoporska, Łęki Szlacheckie
Żyj zdrowo – Na sportowo POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 34 500,00 zł
Opis zadania: Zadanie pt. „Żyj Zdrowo – Na Sportowo” zakłada organizację bezpłatnego pikniku sportowo-rekreacyjnego (turnieju sportowego w piłkę nożną) dla dzieci z powiatu piotrkowskiego polegającego na promowaniu zdrowego stylu życia oraz zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Dodatkowym aspektem zadania publicznego będzie udział członków kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Moszczenica, które przygotują pogadankę na temat zdrowego posiłku oraz, co z tym się wiąże, degustację potraw. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci z różnych środowisk, którzy będą mogli skonfrontować swoje umiejętności w zmaganiach sportowych rywalizując w duchu fair-play, promując zdrowy styl życia oraz upowszechnić swoją wiedzę na temat nawyków zdrowego odżywiania. Cele zadania: - upowszechnianie wiedzy na temat zdrowych nawyków odżywiania wśród dzieci i ich rodziców, - zwiększanie aktywności fizycznej u dzieci, - promowanie zdrowego stylu życia.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba odbiorców zadania ok. 150 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat piotrkowski/gmina Moszczenica
Nasza pasja to kultura – Wolbórz folklorem rozśpiewany POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt „Nasza pasja to kultura – Wolbórz folklorem rozśpiewany” zakłada organizację eventu dla 250 osób działających w sektorze 3.0, KGW i innych działaczy społecznych z powiatu piotrkowskiego, uczczenie obchodów 50-lecia istnienia Wolborskiego Ośrodka Kultury oraz 25-lecie istnienia zespołu ludowego „Nad Wolbórką”. Celem inicjatywy jest zintegrowanie osób promujących kulturę i folklor w powiecie piotrkowskim, wypracowanie możliwości współpracy powiatowej działaczy społecznych, wymianę dobrych praktyk wraz z przeglądem zespołów folklorystycznych. W projekt wpisane są wybory Miss Folk.
Liczba odbiorców zadania: 250
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat piotrkowski
Ratownictwo lodowe – zakup sprzętu ratowniczego do udzielania pomocy POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt zadania obejmuje zakup sprzętu do ratownictwa dla zespołu ratowników umożliwiającego prowadzenie zadań ratowniczych na akwenach zalodzonych. Głównym celem podejmowanych działań prowadzonych z użyciem sprzętu ratowniczego, zakupionego w ramach proponowanego zadania, jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób przebywających nad takimi akwenami, w szczególności poprzez organizowanie i udzielanie pomocy osobom, które uległy wypadkowi związanemu z załamaniem się lodu lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w wyniku wychłodzenia organizmu lub utonięcia.
Liczba odbiorców zadania: około 10 000 mieszkańców powiatu piotrkowskiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zakupiony sprzęt użytkowany będzie na obszarze Zalewu Sulejowskiego w części położonej na terenie powiatu piotrkowskiego oraz na obszarze zbiornika wodnego Cieszanowice.
Przegląd Talentów Sportowych Special Edition POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Przegląd Talentów Sportowych Special Edition zakłada organizację całodniowego eventu propagującego różne dyscypliny sportu i sztuk walki zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców i promujące aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekt zakłada promocję wizerunku województwa łódzkiego jako atrakcyjnego sportowo miejsca poprzez zaproszenie do wydarzenia organizacji, klubów z województwa łódzkiego z różnych dyscyplin sportowych tj. jujitsu, karate, aikido, MMA, KI, grappling itp. Przegląd uświetnią pokazy Mistrzów Polski i świata w różnych dyscyplinach sportowych, połączone z pokazem grupy tanecznej z elementami Fireshow i animacjami świetlnymi. Będzie to również okazja do integracji klubów, stowarzyszeń i innych organizacji propagujących sport z województwa łódzkiego.
Liczba odbiorców zadania: 299
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat piotrkowski
Na filmowym szlaku Województwa Łódzkiego POWIAT PIOTRKOWSKI
Subregion: POWIAT PIOTRKOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest zapoznanie mieszkańców powiatu piotrkowskiego z historią i kulturą filmową województwa łódzkiego, wzrost poziomu wiedzy o filmowych tradycjach Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego oraz promocja dorobku związanego z kulturą filmową Ziemi Łódzkiej. Cel zadania zostanie osiągnięty poprzez bezpośredni udział mieszkańców pow. piotrkowskiego w następujących działaniach: 1. Zwiedzanie Łodzi Filmowej – organizacja wycieczki autokarowej dla 50 osób; 2.Filmowe Tradycje Piotrkowa Trybunalskiego – organizacja wycieczki autokarowej dla 50 osób; 3. Udział min. 30 osób w spotkaniu autorskim z pisarką, autorką książki „Filmowy Piotrków”; 4. Udział w 5 plenerowych pokazach filmów, które były realizowane na Ziemi Łódzkiej. Jest to zadanie o charakterze turystycznym, edukacyjnym i kulturalnym, związane z historią, tradycją i kulturą filmową województwa łódzkiego.
Liczba odbiorców zadania: Łącznie we wszystkich wydarzeniach weźmie udział 400 mieszkańców powiatu piotrkowskiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie obejmuje mieszkańców wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego.
Z historią w plenerze POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Subregion: POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Kwota na realizację zadania: 38 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polegać będzie na organizacji cyklu wydarzeń kulturalnych wpisujących się w historię naszego regionu. W programie projektu przewidziano: wieczór wspomnień przybliżający historię lokalną, wystawę fotografii oraz obrazów (w wymiarze czasowym ok. 4 h). Mieszkańcy powiatu będą mieli okazję obejrzeć prezentację filmów i zdjęć lokalnych pisarzy i kronikarzy, zwiedzić Muzeum Regionalne mieszczące się w budynku. Chcemy zorganizować wyjazd do Muzeum Kultury Przeworskiej z Izbą Pamięci Bitwy pod Mokrą, przewidywany czas wycieczki 4 h oraz pokaz rzemiosł dawnych (warsztaty 2 x 6 h), jak również zabawy historyczne z udziałem dzieci (2 x 6 h).
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba odbiorców organizowanych wydarzeń to 500 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszarem oddziaływania zadania jest powiat pajęczański.
Zachowajmy dla przyszłych pokoleń… – biblioteka miejscem kształtowania świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu pajęczańskiego POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Subregion: POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Kwota na realizację zadania: 17 500,00 zł
Opis zadania: Głównym zadaniem projektu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców powiatu pajęczańskiego w celu zachowania zasobów naszego środowiska przyrodniczego dla przyszłych pokoleń. Celem działania będzie kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych wśród mieszkańców powiatu, ochrona dziedzictwa naturalnego dla przyszłych pokoleń oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród mieszkańców powiatu, w tym dzieci i młodzieży poprzez zakup książek i filmów DVD związanych tematycznie z zadaniem, zajęcia edukacyjne dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej, konkurs plastyczny dla uczniów klas V-VIII – promujący pozytywne zachowania proekologiczne, konkurs fotograficzny „Ocalmy od zapomnienia – przyroda powiatu pajęczańskiego” adresowany do mieszkańców powiatu, zakup książek oraz sprzętu i wyposażenia w celu realizacji zadania.
Liczba odbiorców zadania: 400
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gminy z powiatu Pajęczno
Bezpłatna diagnostyka wad postawy oraz konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży z powiatu pajęczańskiego POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Subregion: POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest wykrycie wad postawy oraz konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży z powiatu pajęczańskiego, które ze względu na wystąpienie pandemii Covid-19 zostały zmuszone do nauki zdalnej i spędzania w wymuszonej i nieergonomicznej pozycji kilku godzin dziennie, podczas pracy przy komputerze. Szeroko pojęta diagnostyka oraz konsultacje mają na celu eliminację długofalowych skutków przeciążenia kręgosłupa oraz układu kostno-stawowego u dzieci i młodzieży. Nieodłączną częścią projektu jest edukacja w zakresie profilaktyki wad postawy. Będzie ona realizowana poprzez uświadomienie niezbędności o codzienną dbałość o utrzymanie prawidłowej postawy, eliminacji czynników stanowiących zagrożenie wystąpieniem wady. Celem edukacji jest również uświadomienie, jak ważne jest zapewnienie dziecku odpowiedniej dla niego ilości ruchu, umożliwiającej wszechstronny i harmonijny rozwój fizyczny.
Liczba odbiorców zadania: Około 400 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszarem oddziaływania projektu zostanie objęty cały powiat pajęczański.
Pajęczańskie Dni Sportu i Zdrowia POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Subregion: POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Kwota na realizację zadania: 39 950,00 zł
Opis zadania: Zorganizowanie dla mieszkańców miasta i powiatu cyklu zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym, prozdrowotnym. Będą to wykłady i zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz relaksacyjne dla osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych. Zadanie będzie promowane w mediach lokalnych, na stronach internetowych, poprzez plakaty i dostępne online.
Liczba odbiorców zadania: Pajęczno liczy 7 tys. mieszkańców, powiat pajęczański – 52 tys. Informacja dotrze do ok. 25% mieszkańców powiatu. W spotkaniach i zajęciach będzie uczestniczyć ok. 300 osób. W wydarzeniach online (wykłady lekarzy i specjalistów) może uczestniczyć zdalnie lub obejrzeć je w dowolnym czasie, każdy mieszkaniec powiatu.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie realizowane na terenie gminy Pajęczno, a online bez ograniczeń
Igrzyska sportowe w Sulmierzycach POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Subregion: POWIAT PAJĘCZAŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na organizacji jednodniowej imprezy sportowej w pięciu konkurencjach (rekreacyjny rajd rowerowy, turniej tenisa stołowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, turniej piłki nożnej dla dzieci, zawody strzeleckie dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz konkurs rzutów za 3 punkty do kosza).
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba uczestników – 60 osób rajd rowerowy, 40 osób turniej tenisa stołowego, 30 osób konkurs za 3 punkty do kosza, 90 osób turniej piłki nożnej dla dzieci. W sumie 220 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Docelowymi adresatami zadania są mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, ale w imprezie będą mogli wystartować mieszkańcy całego województwa.
„Z ratownictwem wodnym bez barier” – przeciwdziałanie marginalizacji i pobudzanie aktywności osób starszych i niepełnosprawnych M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 39 996,00 zł
Opis zadania: Zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu 4 dni zajęć plenerowych nad Zalewem Sulejowskim adresowanych każdorazowo dla grupy 20 osób w wieku 60+ lub niepełnosprawnych (w tym ewentualnie opiekunów tych osób). Zajęcia, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniom, integracja i aktywizacja uczestników zadania, będą miały charakter rekreacyjny, poznawczy i edukacyjny z elementami profilaktyki zapobiegania wypadkom na wodzie i propagowania ochrony środowiska. Program każdego dnia zajęć: - transport uczestników, - zapoznanie ze sprzętem ratownictwa wodnego i jego użyciem dostosowanym do możliwości uczestników, - towarzyszenie patrolowi ratowniczemu płynąc na łodzi motowodnej przeznaczonej dla uczestników, - przeprowadzenie krótkich rejsów z użyciem innych jednostek pływających, - przeprowadzenie spacerów ze zwróceniem uwagi na walory przyrodnicze zalewu i jego otoczenia, - catering w ciągu dnia i wspólne integrujące ognisko z grillowaniem.
Liczba odbiorców zadania: Łącznie 80 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Uczestnicy – mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. Miejsce – Zalew Sulejowski.
"e-senior" nauka obsługi komputera z dostępem do Internetu dla osób 60+ M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Jest to zadanie nieinwestycyjne z zakresu rehabilitacji zdrowotnej mające na celu stymulować rozwój intelektualny seniorów oraz zapobiegać ich wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu. Osoby 60+ są największą grupą wykluczoną cyfrowo, co negatywnie oddziałuje na poziom ich życia oraz aktywność wspólnotową. Projekt ma na celu obniżenie poziomu wykluczenia cyfrowego seniorów i seniorek poprzez włączenie ich w komunikację elektroniczną. Szkolenie zarówno od podstaw, przełamując lęk osób starszych przed używaniem komputera, jak i nauka wykorzystywania funkcjonalnego narzędzia jakim jest Internet, będzie im przydatne w codziennych czynnościach.
Liczba odbiorców zadania: 40 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat m. Piotrków Trybunalski
Biblioterapia ważnym elementem upowszechniania kultury i rehabilitacji zdrowotnej M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 30 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na realizacji szeroko pojętej biblioterapii skierowanej do użytkowników Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Biblioterapia jest metodą interdyscyplinarną wykorzystującą wiele różnych środków oddziaływania, dostosowanych do możliwości uczestników. Jest ważnym sposobem świadczenia pomocy osobom z różnymi rodzajami problemów, w tym jednostkom z trudnościami w przystosowaniu społecznym, dając im szansę na rozwój osobowości oraz ułatwiając dążenie do samorealizacji i otwierając przed nimi nowe perspektywy. W zadaniu przewidziano zakup książek i audiobooków z szeroko pojętej biblioterapii, zakup mebla przystosowanego do biblioterapii i ekspozytorów do prezentacji literatury i tekstów biblioterapeutycznych. Ponadto zostaną zorganizowane spotkania motywacyjno-terapeutyczne i związane z pamięcią historyczną.
Liczba odbiorców zadania: Korzystanie z zakupionych książek i audiobooków oraz sprzętu jest możliwe dla nieograniczonej liczby osób. Znajdą się one w miejscu dostępnym dla każdego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Szacowana liczba uczestników spotkań 70 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Piotrków Trybunalski
Piotrków zgrywalizowany M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 39 000,00 zł
Opis zadania: Głównym celem projektu jest aktywizacja środowiska nauczycielskiego i mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego do podejmowania działań służących promowaniu dziedzictwa kulturowego miasta i realizowania aktywnej edukacji historycznej poprzez organizowanie questów i gier miejskich. Beneficjentami projektu będą mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. Projekt zakłada przygotowanie bazy min. 10 questów/gier miejskich po Piotrkowie Trybunalskim, które będzie poprzedzone szkoleniem dla nauczycieli, poświęconym tworzeniu questów i gier miejskich oraz organizacją konkursu na najlepszy scenariusz questu/gry miejskiej dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Wydrukowane bazy questów/gier terenowych będą dostępne w miejscach informacji turystycznej, szkołach, placówkach oświatowych i kulturowych. Powstanie także wersja elektroniczna bazy scenariuszy, która zostanie przesłana do szkół, placówek oświatowych i instytucji kulturalnych. Elektroniczna baza scenariuszy lekcyjnych zapewni przestrzeganie tzw. zasady dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Liczba odbiorców zadania: Około 200 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Piotrków Trybunalski
Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 wrzesień 1939 r. – w hołdzie obrońcom M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 20 300,00 zł
Opis zadania: Projekt dotyczy realizacji wystawy, której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat walk toczonych we wrześniu 1939 roku na terenie dzisiejszego województwa łódzkiego przez Armię Łódź i Armię Prusy. Obrona była realizowana na odcinku Kamieńsk – Tomaszów Mazowiecki – miała na cele powstrzymanie marszu wojsk niemieckich głównego uderzenia na Warszawę.
Liczba odbiorców zadania: 15 tysięcy osób, w tym: osoby odwiedzające Muzeum, uczniowie szkół, odbiorcy przekazu elektronicznego o charakterze ogólnopolskim, odbiorcy zagraniczni (wersja angielska)
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: województwo łódzkie; w formie elektronicznej przekaz ogólnopolski
Pocztówka z Piotrkowa Trybunalskiego – film promujący miasto Piotrków Trybunalski M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Piotrków Trybunalski to miasto, którego bogata historia może być powodem do dumy dla wszystkich Polaków. Drugie pod względem wielkości miasto województwa łódzkiego położone jest nad rzeką Strawą. Miasto z 800-letnią historią. To tu składali pierwsze hołdy władcom Rzeczypospolitej wielcy mistrzowie Zakonu Krzyżackiego i tu również w styczniu 1493 roku nastąpiło ostateczne ustalenie kształtu parlamentu polskiego z podziałem na Izby: Senacką i Poselską. Projekt zakłada realizację krótkometrażowego filmu promującego bogatą historię miasta oraz jego rozwój.
Liczba odbiorców zadania: Ok. 50 osób biorących udział w filmie promującym miasto Piotrków Trybunalski
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: m. Piotrków Trybunalski
Nie tylko Piotrków legionowy – popularyzacja wiedzy o „małej ojczyźnie” M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 39 000,00 zł
Opis zadania: Proponowane działanie ma na celu zorganizowanie szeregu wydarzeń o charakterze wycieczek, pogadanek, ekspozycji bądź inscenizacji przybliżających zainteresowanym w przystępny sposób historię Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Warto wspomnieć, że w Piotrkowie znajdowała się siedziba Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego, którego podstawowym zadaniem było prowadzenie werbunku ochotników do Legionów Polskich (do listopada 1916 r. także Komenda Legionów), jak również ośrodki zapasowe, szkoły podoficerskie, szpitale. Historie „małych ojczyzn” często nie są w odpowiedni sposób przedstawione mieszkańcom danego regionu, co – poprzez pryzmat zajęć szkolnych – utrudnia kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Historia Piotrkowa i regionu piotrkowskiego – tak istotna dla dziejów całego kraju – wręcz wymaga cyklu popularyzacyjnych działań.
Liczba odbiorców zadania: 500 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i sąsiadujących gmin (np. Wolbórz, Sulejów, Rozprza, Gorzkowice, Czarnocin, Ręczno, Aleksandrów, Moszczenica, Wola Krzysztoporska), chętne osoby spoza wymienionego obszaru.
Bądź bardziej eko – piotrowskie zakodowane M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Subregion: M.PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest aktywizacja środowiska nauczycielskiego m. Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego do podejmowania działań służących promowaniu edukacji ekologicznej z wykorzystaniem elementów programowania i kodowania oraz do podnoszenia kompetencji w zakresie wprowadzania działań innowacyjnych oraz kompetencji cyfrowych.
Liczba odbiorców zadania: ok. 200 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Szkoły podstawowe i przedszkola m. Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego
Zawody w Sztafetach Kolarskich – Rowerowe Lodzkie po Europie POWIAT RAWSKI
Subregion: POWIAT RAWSKI
Kwota na realizację zadania: 36 400,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na organizacji sztafet kolarskich 12 kolarzy (4 sztafety – 3-osobowe) z powiatu rawskiego do miejscowości Nyirbator (miasta partnerskiego Rawy Mazowieckiej) w czerwcu 2022 r. Głównym celem wyprawy będzie promocja województwa łódzkiego poprzez aktywność fizyczną oraz nawiązanie współpracy sportowej z węgierskimi amatorami kolarstwa. Trasa będzie wynosiła ok. 1 000 km i będzie przebiegać przez rejony partnerskie z województwem łódzkim (region Csongrad na Węgrzech oraz Morawy Południowe w Czechach).
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy powiatu rawskiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat rawski
Rodzina po staropolsku POWIAT RAWSKI
Subregion: POWIAT RAWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie jest dedykowane dla rodzin zamieszkałych w powiecie rawskim i ma na celu wzmocnienie świadomości kulturowej i uczestnictwo w kulturze staropolskiej lokalnej społeczności. Zakres projektu obejmuje organizację: warsztatów, gier i zabaw plebejskich, rodzinnego czytania bajek i legend staropolskich, twórczej pracy rękodzielniczej, przygody z Tańcem Dawnym, zwiedzanie miejsc ważnych historycznie w powiecie rawskim oraz Wieczornicy Staropolskiej – wydarzenia przedstawiającego efekty pracy odbiorców zadania w kontekście odwołania do tradycji środowiskowych mieszkańców powiatu rawskiego. Rezultaty działań zostaną ujęte w promocji projektu i zaprezentowane w mediach publicznych.
Liczba odbiorców zadania: Odbiorcami zadania będą mieszkańcy powiatu rawskiego głównie rodziny wielodzietne. Planujemy docelowo udział w projekcie 40 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadaniem zostaną objęci mieszkańcy powiatu rawskiego. Obszar oddziaływania będzie obejmował powiat rawski. Większość działań będzie prowadzona w budynkach użyteczności publicznej na terenie powiatu rawskiego, po wcześniejszym uzgodnieniu z przedstawicielami lokalnych samorządów.
Sportowy piknik w Rawie Mazowieckiej „Wszyscy jesteśmy sportowcami” POWIAT RAWSKI
Subregion: POWIAT RAWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, pokazanie wpływu ruchu i sportu na zdrowie. Nauka poprzez zabawę i rywalizację. Grupą docelową do której skierowany jest projekt jest młodzież i jej rodzice z powiatu rawskiego, goście spoza tego regionu również będą mile widziani.
Liczba odbiorców zadania: Liczba osób korzystających z projektu w tym samym czasie szacowana jest na 500-600.Suma osób biorących udział w zadaniu od rozpoczęcia do zakończenia będzie oscylowała wokół 2-3 tysięcy.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy powiatu rawskiego
Szkolenie piłkarskie oraz zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z gminy Sadkowice POWIAT RAWSKI
Subregion: POWIAT RAWSKI
Kwota na realizację zadania: 38 710,00 zł
Opis zadania: Organizacja szkolenia piłkarskiego dla dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo z gminy Sadkowice wraz z zakupem sprzętu sportowego oraz treningowego niezbędnego do przeprowadzenia zajęć. Celem jest propagowanie zamiłowania do sportu, zdrowego stylu życia, budowanie aktywności fizycznej oraz integracja mieszkańców.
Liczba odbiorców zadania: W zajęciach będzie uczestniczyć około 45 osób. Z zakupionego sprzętu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Sadkowice oraz powiatu rawskiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Sadkowice,powiat rawski
Słowiański Gościniec POWIAT RAWSKI
Subregion: POWIAT RAWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Słowiański Gościniec to cykl czterech spotkań przedstawiających szeroko pojętą kulturę i historię Słowian. Kultura i historia Polski oraz regionu łódzkiego są mocno związane ze słowiańskością. Celem projektu będzie pokazanie tych związków, prezentacja słowiańskich elementów w kulturze, przedstawienie historii Słowian ze szczególnym uwzględnieniem regionu łódzkiego oraz przekazanie często zapomnianej wiedzy i umiejętności jak na przykład zielarstwo. Część bardziej rozrywkowa jak koncerty zespołów nawiązujące swoim repertuarem do słowiańskości ma na celu integrację mieszkańców powiatu rawskiego, zwłaszcza integrację międzypokoleniową. Każde spotkanie będzie składało się z wykładu, warsztatów, konkursów oraz koncertów. Wszystkie elementy będą miała charakter aktywizujący uczestników. Do organizacji zaangażujemy historyków, regionalistów, osoby zajmujące się odtwórstwem historycznym i innych ekspertów. Uczestnicy będą mogli także liczyć na poczęstunek z potraw przyrządzonych według starosłowiańskich przepisów.
Liczba odbiorców zadania: 500
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: mieszkańcy powiatu rawskiego
Poznajmy się POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 5 000,00 zł
Opis zadania: Celem zjazdu jest integracja kół gospodyń wiejskich z gminy Błaszki, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy i podtrzymywanie tożsamości regionalnej. Koła Gospodyń Wiejskich bronią praw, reprezentują interesy i działają na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich oraz ich rodzin. Podczas zjazdu, każde KGW zaprezentuje zdrowe, tradycyjne jadło. Jury konkursowe wybierze trzy najciekawsze pomysły na zdrową żywność i uhonoruje je nagrodami.
Liczba odbiorców zadania: 200
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Błaszki
Poznajemy korzenie krajoznawstwa na Ziemi Sieradzkiej i ich związek z Krakowem POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 19 200,00 zł
Opis zadania: Zadanie zakłada poznanie działalności stowarzyszeń krajoznawczych w początkach XX w. na Ziemi Sieradzkiej i ich związków z podobnymi organizacjami w Krakowie. Założeniem projektu jest przybliżenie lokalnym mieszkańcom osiągnięć tych stowarzyszeń oraz nawiązanie kontaktu z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, które posiada artefakty dotyczące Ziemi Sieradzkiej. W Warcie istnieje muzeum prowadzone przez oddział PTTK, którego początki sięgają 1916 r. Będzie to wyjazd studyjny, podczas którego planujemy zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Wawelu czy Muzeum „Rydłówka” w Bronowicach. W celu upowszechnienia projektu zakładamy wydanie dla mieszkańców regionu pamiątkowego folderu w ilości 1 000 egzemplarzy.
Liczba odbiorców zadania: 1 000 osób – beneficjenci folderu, 10 osób – uczestnicy projektu
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy powiatu sieradzkiego, a w szczególności mieszkańcy gminy Warta
Sportowe wakacje z piłką nożną na Plus POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt skierowany jest do dzieci (roczniki 2007-2009) z powiatu sieradzkiego. Zorganizowany będzie obóz sportowo-rekreacyjny pod hasłem „Wakacje na Plus” dla grupy 28 uczestników z roczników 2007-2009. Obóz odbędzie się w sierpniu 2022 roku (wstępnie planowany termin to 5-13 sierpnia). Obóz wypełniony będzie szeregiem atrakcji sportowych. Odbędą się: - zajęcia sportowe (codziennie minimum 2), - zawody sportowe (Olimpiada, Najlepszy Sportowiec Obozu), - wycieczki (1 podczas obozu), - imprezy integracyjne (spotkanie powitalne „Jesteśmy na obozie sportowym”, spotkanie pożegnalne „Do zobaczenia za rok”), - konkursy (sprzątanie pokoi). Zakupiony sprzęt sportowy zostanie wykorzystany podczas obozu.
Liczba odbiorców zadania: 28
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Sieradz – uczestnicy projektu, Załęcze Wielkie – miejsce realizacji zadania
Czytać znaczy wiedzieć POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu warsztatów o tematyce przyrodniczo-ekologicznej wśród chętnych uczniów szkół podstawowych powiatu sieradzkiego. Druga część zadania to konkurs historyczno-przyrodniczy „Lapbookowe szaleństwo” polegający na zaprezentowaniu informacji (przyrodniczych, historycznych) dotyczących swojej miejscowości lub regionu, wykorzystując narzędzie pracy, jakim jest lapbook. Celem zadania jest uświadomienie młodemu człowiekowi zagrożeń związanych z zanieczyszczaniem środowiska i zwrócenie uwagi na lokalne walory przyrodniczo-historyczne.
Liczba odbiorców zadania: 2 500
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy powiatu sieradzkiego
Królewski turniej piłkarski POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Organizacja trzech turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży z Gminy Złoczew oraz powiatu sieradzkiego. Turnieje odbędą się w trzech kategoriach wiekowych.
Liczba odbiorców zadania: Uczestnicy turniejów – około 250 osób. Infrastruktura służyć będzie dzieciom z lokalnej akademii piłkarskiej i mieszkańcom – około 500 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Na terenie gminy Złoczew
Festyn Rodzinny „Zdrowo i sportowo” POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 22 000,00 zł
Opis zadania: W ramach zadania zostanie zorganizowany Festyn Rodzinny „Zdrowo i sportowo”. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z powiatu sieradzkiego. Wydarzenie składać się będzie z: zawodów sportowych, indywidualnych i zespołowych, pokazów sprawnościowych, prezentacji kulinarnych, atrakcji dla dzieci w formie malowania twarzy, pokazów baniek mydlanych, dmuchańców dla dzieci, wykonania fryzur, występów artystycznych. Zadanie będzie planowo realizowane w czerwcu 2022 roku, w wydarzeniu weźmie udział około 200 uczestników.
Liczba odbiorców zadania: 200 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Rzechta – miejsce wydarzenia, powiat sieradzki – uczestnicy wydarzenia
Cudze chwalimy, swego nie znamy… POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 16 200,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest promocja województwa łódzkiego wśród mieszkańców gminy, poszerzenie wiedzy regionalnej i upowszechnienie turystyki, a także zwiększenie tożsamości z regionem. Organizacja rodzinnego wyjazdu integracyjno-edukacyjnego dla mieszkańców sołectwa Romanów pozwoli na poznanie ciekawych zakątków naszego regionu. Projekt przewiduje zorganizowanie jednodniowego wyjazdu w okresie wakacyjnym dla 90 uczestników. Miejscem docelowym będą atrakcje turystyczne, Termy Uniejów, Browar Wiatr, ZOO Borysew.
Liczba odbiorców zadania: 90
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Błaszki, powiat sieradzki
„Zakręceni folklorem” – popularyzacja kultury ludowej ziemi łódzkiej POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Realizacja projektu będzie miała na celu popularyzację kultury ludowej ziemi łódzkiej. Nauka regionalnych tańców ludowych oraz prezentacje artystyczne podczas regionalnych i ogólnopolskich wydarzeń folklorystycznych przyczynią się do upowszechniania i promowania folkloru ziemi łódzkiej. Dla mieszkańców powiatu sieradzkiego zostaną zorganizowane zajęcia nauki tańców ludowych. Spotkania z etnografem pogłębią wiedzę o kulturze ludowej oraz rozbudzą poszanowanie dla folkloru regionu.
Liczba odbiorców zadania: W zajęciach tanecznych mogą brać udział osoby z terenu ziemi łódzkiej. Przewidywana ilość uczestników zajęć tanecznych 24 osoby. Przewidywana liczba widzów podczas występu finalizującego naukę tańców promujących kulturę ludową ziemi łódzkiej wynosi 800 osób. Występ planowany jest podczas Święta Plonów w Gminie Goszczanów. Występ ten nie będzie pociągał za sobą kosztów z projektu. Planowane są dwa wyjazdy promujące kulturę ludową podczas ogólnopolskich festiwali ludowych.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Realizacja zadania będzie obejmować mieszkańców gmin powiatu sieradzkiego.
Integracja! Ruch! Zabawa! POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 21 300,00 zł
Opis zadania: Projekt będzie polegał na zorganizowaniu jednodniowego pikniku w okresie wakacyjnym oraz zabawy andrzejkowej dla dzieci i ich rodzin, mieszkańców wsi Romanów (gmina Błaszki) oraz sąsiednich miejscowości. Program imprezy przewiduje organizację zabaw, konkursów rodzinnych oraz zabaw sportowych na świeżym powietrzu, zabaw kultywujących tradycję andrzejkową mających na celu integrację rodzin i promocję wsi. Dzięki zaangażowaniu rodziny w sport, kondycję poprawi każdy jej członek a wszyscy będą mogli się doskonale bawić i zachować wyjątkowe wspomnienia wspólnie spędzonego czasu.
Liczba odbiorców zadania: 250 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Błaszki, powiat sieradzki
POWIAT SIERADZKI AKTYWNIE POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 39 800,00 zł
Opis zadania: Wydarzenie ma upowszechnić sport wśród różnych grup społecznych i środowiskowych poprzez organizację zawodów w koncepcji pikniku sportowego, skierowanego do 140 odbiorców z naciskiem na udział rodzin. W zawodach będą brać udział całe pokolenia od juniora do seniora. Zadanie wstępnie ma odbyć się w lipcu 2022 roku. Projekt składa się z zawodów rodzinnych na 10 segmentowym torze przeszkód technicznych typu OCR (biegów przeszkodowych) z elektronicznym pomiarem czasu. Uczestnicy zadania otrzymają nagrody. Zostanie zaprezentowany pokaz: pierwszej pomocy przedmedycznej, wozów strażackich.
Liczba odbiorców zadania: 140 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat sieradzki
Warcka Orkiestra Dęta inicjuje, kultywuje i rozwija lokalne tradycje folkloru muzycznego wśród mieszkańców powiatu sieradzkiego POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie zakłada podniesienie poziomu wiedzy muzycznej, umiejętności gry na instrumentach mieszkańców Gminy Warta oraz subregionu zachodniego. Celem jest niwelowanie zróżnicowania w poziomie rozwoju w sferze kultury i folkloru muzycznego, zwiększenie dostępności do zajęć muzycznych, zakup instrumentów dętych oraz organizacja wyjazdu studyjnego.
Liczba odbiorców zadania: W zależności od formy, w której poszczególne osoby będą brać udział, liczba osób może wynosić od 20-50 uczestników dla różnej aktywności. Występy Warckiej Orkiestry Dętej podczas różnych wydarzeń cieszą się dużym zainteresowaniem, tym samym grupa odbiorców efektu ostatecznego szacowana jest na poziomie 1 000 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt realizowany będzie na terenie gminy Wartai subregionu zachodniego. Ponadto warsztaty dla kapelmistrzów, dyrygentów, instruktorów i członków orkiestr dętych przewidziane są dla osób z województwa łódzkiego. Wizyta studyjna będzie miała wpływ na mieszkańców z terenu, w którym będą realizowane warsztaty wyjazdowe.
W glinie, wiklinie i tkaninie – folklor regionu sieradzkiego inspiracją współczesnych stylizacji POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 39 990,00 zł
Opis zadania: Projekt to: 1. zorganizowanie i przeprowadzenie dla trzech grup uczestników warsztatów poświęconych tworzeniu i stylizacji użytecznych wyrobów z gliny, wikliny i tkanin; 2. wydanie publikacji upowszechniającej kulturę i folklor Ziemi Sieradzkiej. Projektem chcemy: 1. inspirować mieszkańców do twórczych działań; 2. wzmacniać w mieszkańcach poczucie tożsamości lokalnej i odrębności kulturowej; 3. upowszechniać wykorzystanie folkloru i tradycji w nowoczesnych aranżacjach i stylizacjach oraz własnoręcznych wyrobach codziennego użytku. Projekt zostanie zrealizowany dla osób zainteresowanych i chętnych. Uczestnicy warsztatów stworzą nieformalną grupę lokalnych animatorów, przygotowanych do międzypokoleniowego upowszechniania sieradzkiego folkloru i kultury. Realizacja naszego projektu to szansa na integrację lokalnej społeczności, wzmocnienie podmiotowości i poczucia tożsamości mieszkańców. To pokazanie możliwości rozwijania indywidualnej aktywności gospodarczej i przedsiębiorczości.
Liczba odbiorców zadania: 48 osób uczestników warsztatów; 500 osób korzystających z publikacji.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: W projekcie wezmą udział mieszkańcy wszystkich gmin powiatu sieradzkiego.
Zatańczyć chcę… – nauka tańca ludowego POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 31 002,00 zł
Opis zadania: Nauka tańca ludowego. Zorganizowanie rocznego kursu w postaci zajęć tanecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kształcenie u uczestników świadomości cech tańców. Celem jest ukazanie i promowanie dziedzictwa kulturowego w dziedzinie tańca ludowego oraz pielęgnowanie tradycji i popularyzowanie go wśród młodego pokolenia. Kurs tańca w zorganizowanych zajęciach – 2 razy w tygodniu dla poszczególnych grup.
Liczba odbiorców zadania: mieszkańcy gminy Błaszki i Warta – razem 20 000 mieszkańców
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Błaszki, gmina Warta
Aktywny Senior – Zdrowy Senior w Gminie Klonowa POWIAT SIERADZKI
Subregion: POWIAT SIERADZKI
Kwota na realizację zadania: 34 000,00 zł
Opis zadania: Planowane zadanie zakłada organizację działań dla seniorów z Gminy Klonowa, mających na celu ich aktywizację. Obejmować one będą: 1) spotkanie rekrutacyjne o charakterze edukacyjnym połączoneze spotkanie z ratownikiem medycznym, 2) cykl zajęć rękodzielniczych połączonych ze współpracą z etnografem, 3) cykl zajęć jogi połączonych z ćwiczeniami na zdrowy kręgosłup, 4) wyjazdowy plener rękodzielniczy w Łowiczu obejmujący aktywny wypoczynek i warsztaty rękodzielnicze, 5) projekt zakończy się wystawą prac oraz wydaniem folderu podsumowującego.
Liczba odbiorców zadania: 25 osób – grupa chętnych osób w wieku 60+ z terenu Gminy Klonowa
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Działanie realizowane będzie na terenie gminy Klonowa, zatem mieszkańcy tej gminy zostaną bezpośrednio objęci zadaniem. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy chętni zainteresowani rękodziełem oraz ci, którzy chcą dbać o własny rozwój i zdrowie.
EDUKACJA W ZAKRESIE BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NAD WODĄ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POWIATU SKIERIEWICKIEGO POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 39 680,00 zł
Opis zadania: Zadaniem projektu „EDUKACJA W ZAKRESIE BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NAD WODĄ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POWIATU SKIERNIEWICKIEGO” jest nauka bezpiecznych zachowań mieszkańców powiatu skierniewickiego w zakresie spędzania czasu wolnego nad wodą latem i zimą, wspomaganie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w powiecie oraz zmniejszenie liczby utonięć szczególnie tych, związanych z niebezpiecznymi zachowaniami nad wodą. Założono przeszkolenie około 400 dzieci ze szkól podstawowych. Zakres edukacji obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem nas wodą latem i zimą, zachowaniem przed wejściem do wody, w czasie kąpieli i po wyjściu z wody, zapoznanie się ze znakami wodnymi.
Liczba odbiorców zadania: W projekcie „EDUKACJA W ZAKRESIE BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NAD WODĄ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POWIATU SKIERNIEWICKIEGO” weźmie udział 400 osób – dzieci i młodzież z powiatu skierniewickiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt obejmie swym oddziaływaniem powiat skierniewicki ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców gmin: Skierniewice, Maków, Lipce Reymontowskie, Nowy Kawęczyn, Godzianów, Słupia.
Na Słupiecką nutę, czyli wydanie płyty Zespołu Ludowego ZIEMIA SŁUPIECKA POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 25 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie pn. Na Słupiecką nutę, czyli wydanie płyty Zespołu Ludowego ZIEMIA SŁUPIECKA będzie polegało na nagraniu i wydaniu debiutanckiej płyty muzycznej przez zespół ZIEMIA SŁUPIECKA, który jest wizytówką gminy Słupia oraz powiatu skierniewickiego i kultywuje tradycje ludowe od 1979 roku. Przedmiotem zadania będzie przeprowadzenie warsztatów muzycznych, opracowanie repertuaru, nagranie i wydanie płyty muzycznej. W ramach zadania zostanie wydanych 500 egzemplarzy płyt, na których znajdą się piosenki i pieśni ludowe oraz przyśpiewki lokalne przekazywane z pokolenia na pokolenia, wpisujące się w dany region i jego tradycje. W taki sposób członkowie zespołu ocalą od zapomnienia dziedzictwo swoich przodków, a lokalna społeczność będzie miała okazję spotkać się z folklorem i zaspokoić potrzeby kulturowe.
Liczba odbiorców zadania: W warsztatach weźmie udział blisko 20 uczestników, natomiast płyta trafi do 500 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Słupia
WAKACYJNE PÓŁKOLONIE POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: W ramach realizowanego zadania planowana jest organizacja półkolonii sportowych dla dzieci, młodzieży z różnych środowisk społecznych. Planujemy, że półkolonie będą trwać 20 dni (w każdym tygodniu od poniedziałku do piątku). Organizacja kolonii zapewni wszystkim uczestnikom możliwość rozwoju sportowego, poszerzenie kompetencji społecznych w nawiązaniu pozytywnego kontaktu z innymi ludźmi po okresie zamknięcia w domach spowodowanych COVIDEM. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracującej przy zadaniu wszyscy uczestnicy będą mieli zagwarantowaną opiekę. Celem turnieju będzie promowanie zdrowego trybu życia wolnego od nałogów i patologii społecznych.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba uczestników zadania – 100 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Terenem organizowanego zadania będzie obszar gminy Lipce Reymontowskie oraz województwa łódzkiego.
Czysty Las POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 29 170,00 zł
Opis zadania: Na terenie Woli Makowskiej i Jacochowa występują obszary leśne, zanieczyszczone odpadami komunalnymi typu: szkło, plastik, folia, papier, metale, pralki, lodówki, duże ilości opon etc. Lasy, bogate w runo leśne, często odwiedzane są przez mieszkańców okolicznych wsi i miast. Zakres zadania obejmuje posprzątanie wskazanego terenu oraz jego zabezpieczenie na przyszłość poprzez zastosowanie tablic informacyjno-ostrzegawczych. W wyniku realizacji zadania poprawi się świadomość ekologiczna mieszkańców i osób, które będą odwiedzać las w przyszłości. Las nie będzie stanowił zagrożenia dla zwierząt żyjących w tym biotopie i poprawi jakość środowiska naturalnego.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy powiatu skierniewickiego i miasta Skierniewice (w szczególności grzybiarze, sportowcy, ornitolodzy, amatorzy uprawiający jogging lub „nordic walking”, spacerowicze, amatorzy świeżego powietrza).
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszarem oddziaływania zadania będzie powiat skierniewicki, a w szczególności gmina Maków.
„Łączy Nas Szkółka” – cykl 7 turniejów piłkarskich POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 39 760,00 zł
Opis zadania: W ramach realizowanego zadania planowana jest organizacja turniejów piłkarskich dla dzieci zamieszkujących teren powiatu skierniewickiego. Turnieje będą miały charakter nieodpłatny a wstęp na imprezę sportową będzie wolny dla wszystkich dzieci. W ramach 7 turniejów zostaną rozegrane mecze dla dzieci z roczników 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. Każdy wymieniony rocznik będzie miał swój osobny turniej, tak aby dzieci i młodzież z terenu powiatu skierniewickiego mogły się zintegrować poprzez uprawianie sportu w każdej kategorii wiekowej. Celem turnieju będzie promowanie zdrowego trybu życia wolnego od nałogów i patologii społecznych. Przed turniejem zostaną rozesłane zaproszenia wraz z regulaminami do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu skierniewickiego w celu umożliwienia i poinformowania wszystkich o organizowanym turnieju.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba mieszkańców mogących uczestniczyć w imprezie sportowej – 560 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Terenem organizowanej imprezy będzie obszar na terenie powiatu skierniewickiego.
TRENUJĄC POKONAMY COVIDA!!!! POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: W ramach realizowanego zadania planowana jest organizacja treningów piłkarskich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób zamieszkujących teren gminy Lipce Reymontowskie. Udział w treningach będzie miał charakter nieodpłatny i wolny dla wszystkich osób. W ramach prowadzonych treningów trenować będą dzieci, młodzież oraz dorośli w dostosowanych do siebie grupach wiekowych, tak aby dzieci, młodzież i dorośli z gminy Lipce Reymontowskie mogli się zintegrować poprzez uprawianie sportu w każdej kategorii wiekowej. Celem treningów będzie promowanie zdrowego trybu życia wolnego od nałogów i patologii społecznych. Bardzo ważnym celem prowadzenia treningów dla wszystkich grup wiekowych jest powrót do normalności i aktywności fizycznej po pandemii.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba mieszkańców, którzy mogą uczestniczyć w imprezie sportowej – 100 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Terenem organizowanej imprezy będzie obszar na terenie gminy Lipce Reymontowskie
Słupiecki Dzień Dziecka, Sportu i Rekreacji POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 33 500,00 zł
Opis zadania: Słupiecki Dzień Dziecka, Sportu i Rekreacji to wydarzenie dla dzieci z gminy Słupia. Impreza będzie połączona z dniem sportu. Planowane będą atrakcje dla dzieci m.in.: zapewnienie animatorów, gry i zabawy, bieg na dystans 100 metrów, rzut do kosza, zjeżdżalnie dla dzieci, dmuchańce, pokazy wozu strażackiego, pokaz udzielania pierwszej pomocy, zaproszenie służb mundurowych (pogawędka o zasadach bezpieczeństwa). Celem projektu jest integracja oraz wzrost sprawności fizycznej wśród społeczeństwa.
Liczba odbiorców zadania: około 150 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Odbiorcami projektu będą dzieci i młodzież z gminy Słupia.
SPORTOWA PRZYGODA POWIAT SKIERNIEWICKI
Subregion: POWIAT SKIERNIEWICKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie skierowane będzie do dzieci i młodzieży z powiatu skierniewickiego. Dotyczy zorganizowania zawodów sportowych Tae-kwon-do. Dzięki temu zadaniu mieszkańcy powiatu będą mogli w sposób aktywny spędzić czas wolny.
Liczba odbiorców zadania: 40 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat skierniewicki
Bezpieczeństwo w Internecie i nowe technologie zwiększające kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży w Skierniewicach M. SKIERNIEWICE
Subregion: M. SKIERNIEWICE
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli szkół i przedszkoli z powiatu miasta Skierniewice w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego oraz poznanie zasad postępowania wobec sprawców, ofiar i świadków cyberprzemocy. Uczestnicy projektu poznają wartościowe strony internetowe, aplikacje i inne narzędzia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej, za pomocą których będą mogli zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, a także poznają procedury postępowania w przypadku cyberprzemocy. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 12 szkoleniowych rad pedagogicznych dla nauczycieli ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu m. Skierniewice. Po szkoleniach nauczyciele przeprowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą z wyżej wymienionej tematyki. Na bazie zajęć dzieci i młodzież wezmą udział w konkursie z nagrodami na najlepszą grę planszową lub pracę plastyczną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. Udział placówek oświatowych jest bezpłatny.
Liczba odbiorców zadania: 300 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat m. Skierniewice
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NAD WODĄ M. SKIERNIEWICE
Subregion: M. SKIERNIEWICE
Kwota na realizację zadania: 39 970,00 zł
Opis zadania: Głównymi celami programu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NAD WODĄ”, przeznaczonego dla dzieci 5-6-letnich, jest kształtowanie pozytywnych, bezpiecznych postaw oraz właściwych zachowań w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w wodzie i nad wodą. Program przedstawi dzieciom w wieku przedszkolnym w zabawny i ciekawy sposób wszystkie kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, pomoże zrozumieć, czego powinny unikać i jak powinny zachować się w sytuacji zagrożenia na obszarze wodnym i terenie przywodnym. Dzieci nabędą wiedzę i umiejętności umożliwiające skuteczne wezwanie pomocy i bezpieczną kąpiel. Zajęcia zostaną przeprowadzone w przedszkolach i na pływalniach w formie zabaw, inscenizacji, konkursów przez instruktorów i ratowników wodnych.
Liczba odbiorców zadania: W projekcie weźmie udział 340 dzieci w wieku 5-6 lat ze skierniewickich przedszkoli.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt obejmie swym oddziaływaniem powiat m. Skierniewice.
Droga do sprawności – doposażenie w sprzęt Oddziału i Zakładu Rehabilitacji Szpitala w Skierniewicach M. SKIERNIEWICE
Subregion: M. SKIERNIEWICE
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Droga do sprawności – doposażenie w sprzęt Oddziału i Zakładu Rehabilitacji Szpitala w Skierniewicach – projekt skierowany do około 7 000 pacjentów w różnym wieku: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, którym pomoc jest potrzebna i nieodzowna, aby wrócić do sprawności po wypadkach zdarzeniach życiowych. Cel zadania: - szybszy powrót do sprawności fizycznej w życiu codziennym dzieci oraz osób dorosłych, - zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów, - zwiększenie efektywności wykonywanych zabiegów podwyższenie standardu usług leczniczych świadczonych na rzecz pacjentów.
Liczba odbiorców zadania: Z Oddziału Rehabilitacji oraz Zakładu Rehabilitacji rocznie korzysta ok. 7000 pacjentów.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadaniem zostanie objęty cały powiat skierniewicki, województwo łódzkie oraz inne województwa.
Mamolot – czyli o słownictwie rodzinnym mieszkańców Skierniewic. Ich przepisy, przesądy i wspomnienia. M. SKIERNIEWICE
Subregion: M. SKIERNIEWICE
Kwota na realizację zadania: 39 850,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu uruchomienie domowych warsztatów słowotwórczych. Niektóre słowa żyją wiecznie, niektóre giną śmiercią nagłą i niewyjaśnioną, jedne wstydliwie wychodzą z mody, drugie wspominamy z nostalgią. Chcemy stworzyć słownik domowy mieszkańców Skierniewic w oparciu o wspomnienia dziadków, rodziców i dalszych krewnych uczniów naszych szkół, ale też zbiór dziecięcych wynalazków językowych. W ramach projektu: szkolenie dla nauczycieli na temat: jak zbierać słowa, - konkurs plastyczny dla uczniów: „Domowe zwyczaje”, - konkurs śpiewaczo-muzyczny dla uczniów i ich rodzin.
Liczba odbiorców zadania: 200 (nauczyciele, uczniowie i ich rodziny)
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: miasto Skierniewice
Z mapą i elektroniką przez las M. SKIERNIEWICE
Subregion: M. SKIERNIEWICE
Kwota na realizację zadania: 39 980,00 zł
Opis zadania: Celem zadania jest uaktywnienie jak najwięcej osób do uprawniania sportu i turystyki aktywnej oraz zapoznania ich z czytaniem mapy, obsługi urządzeń nawigacyjnych i elektronicznych oraz poruszania się w terenie na podstawie posiadanej mapy. Celem imprez jest rozwijanie wspólnych zainteresowań i aktywne spędzanie wolnego czasu w towarzystwie rodziny i znajomych, podczas pokonywania tras, czy analizy tras po biegu.
Liczba odbiorców zadania: 100 osób podczas każdego biegu
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Lasy w okolicy Skierniewic
WIEM JAK BEZPIECZNIE ZACHOWAĆ SIĘ NAD WODĄ, POTRAFIĘ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY ORAZ UŻYĆ DEFIBRYLATORA M. SKIERNIEWICE
Subregion: M. SKIERNIEWICE
Kwota na realizację zadania: 39 860,00 zł
Opis zadania: Program profilaktyczno-edukacyjny „WIEM JAK BEZPIECZNIE ZACHOWAĆ SIĘ NAD WODĄ, POTRAFIĘ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY ORAZ UŻYĆ DEFIBRYLATORA” ma na celu zwiększanie zaangażowania obywateli w działania na rzecz rozwiązywania ważnych problemów lokalnych, czyli poprawy bezpieczeństwa. Projekt zakłada wyposażenie dzieci w wieku szkolnym i młodzieży w wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, użycia defibrylatora oraz posługiwania się podręcznym i specjalistycznym sprzętem ratowniczym także w warunkach pandemii. Wiedza i umiejętności, jakie nabędą dzieci i młodzież, będą na poziomie umożliwiającym w poszczególnych grupach wiekowych, stosowanie: - techniki ratownictwa wodnego, obsługiwania podstawowego sprzętu ratunkowego, udzielanie pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora (na poziomie podstawowym u dzieci), - specjalistyczne techniki ratownictwa wodnego, obsługiwanie podstawowego i specjalistycznego sprzętu ratunkowego, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora (na poziomie rozszerzonym – młodzież).
Liczba odbiorców zadania: 240
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat m. Skierniewice
Turniej Tenisa Stołowego Rodzin Abstynenckich i Ruchów Trzeźwościowych POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 34 130,00 zł
Opis zadania: Turniej Tenisa Stołowego Rodzin Abstynenckich i Ruchów Trzeźwościowych skierowany jest do mieszkańców i rodzin z powiatu tomaszowskiego oraz województwa łódzkiego. Turniej przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci. Dla zwycięzców przeznaczone zostaną nagrody. Zawody odbywać się będą w Arenie Lodowej. Turniej ma na celu aktywizację środowisk trzeźwościowych poprzez sport oraz kreowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wytworzenie motywacji do samorozwoju i utrzymanie właściwego poziomu zdrowia wśród uczestników. Podniesienie efektywności profilaktyki uzależnień w ramach działań popularyzujących aktywność fizyczną oraz integracja rodzin z problemem alkoholowym i środowisk trzeźwościowych.
Liczba odbiorców zadania: 150 osób z powiatu tomaszowskiego oraz województwa łódzkiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Realizacja projektu – Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki. Mieszkańcy z gmin powiatu tomaszowskiego oraz gmin województwa łódzkiego, np. Brzeziny, Piotrków Tryb., Koluszki, Opoczno, Pabianice, Rawa Mazowiecka.
BIBLIOTEKA DLA KAŻDEGO – ZAKUP KSIĄŻEK I AUDIOBOOKÓW DLA BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 16 200,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest wzbogacenie biblioteki o zbiory, które odpowiadałyby potrzebom ludzi starszych, niewidomych i niedowidzących oraz wspierały przełamywanie barier wykluczenia społecznego i przybliżały wiedzę z zakresu rehabilitacji zdrowotnej. W założeniu biblioteka wzbogaciłaby się o książki w formie papierowej, w tym książki z dużą czcionką oraz audiobooki. Projekt zakłada także utworzenie kącika relaksacyjnego, wyposażonego w stolik, fotele i regały z przeznaczeniem na książki do swobodnego przeglądania i ich ewentualnej wymiany, między osobami odwiedzającymi bibliotekę.
Liczba odbiorców zadania: Odbiorcami zadania są zainteresowani mieszkańcy miasta i powiatu tomaszowskiego, będący użytkownikami Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim. W projekcie nie przewidziano zadań wymagających ograniczenia liczby uczestników.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszarem oddziaływania zadania będą objęci głównie mieszkańcy miasta i zainteresowani mieszkańcy powiatu tomaszowskiego.
Wakacyjna Akademia Piłki Nożnej POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 37 600,00 zł
Opis zadania: Nasz pomysł na projekt polega na zorganizowaniu Wakacyjnej Akademii Piłki Nożnej. W ramach WAPN zorganizowane zostaną zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Będków i gmin ościennych. Zajęcia Akademii odbywać się będą w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 roku. Przewidujemy zorganizowanie 3 grup ćwiczebnych: grupa starsza (roczniki 2009-2010) – 20 osób, grupa średnia (roczniki 2011-2012) – 20 osób, grupa najmłodsza (roczniki 2013-2015) – 20 osób. Zajęcia WAPN odbywać się będą 3 razy w tygodniu w wymiarze 3 godzin (trening, posiłek, odpoczynek, trening). W tym czasie odbędą się 2 treningi piłki nożnej oraz poczęstunek. Łącznie dla każdej grupy zorganizowanych zostanie 27 zajęć. Zajęcia uzupełnione zostaną dodatkowymi wydarzeniami: turniejem, dniem konkursów i wyjazdem na mecz.
Liczba odbiorców zadania: 60
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Będków (powiat tomaszowski)
Bezpieczne kajakowanie na Pilicy POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 28 900,00 zł
Opis zadania: Nauka techniki pływania kajakiem różnego typu w dla osób w każdym wieku. Letnia akademia kajakowa. Podniesienie bezpieczeństwa osób poruszających się kajakiem po rzece Pilicy. Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i samoasekuracji podczas kajakowania. Poprawa sprawności ruchowej.
Liczba odbiorców zadania: W zajęciach na wodzie uczestniczyć może w grupie 10 uczestników. Docelowo stworzone zostaną 3 grupy.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zajęcia bez ograniczeń wiekowych przeznaczone dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego
RATUJ NA LODZIE SZYBKO I BEZPIECZNIE POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 39 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na lodzie poprzez szybkie i bezpieczne dotarcie do osób, które znalazły się w niebezpieczeństwie po zarwaniu lodu na zbiornikach wodnych w szczególności na zbiorniku Zalew Sulejowski. Będzie to miało miejsce przy użyciu sprzętu do ratownictwa lodowego, o który wnioskuję. Użycie takiego sprzętu, aby było szybkie i skuteczne powinno odbywać się przez podmiot uprawniony i posiadający odpowiednią zgodę do wykonywania ratownictwa wodnego, jednocześnie zlokalizowany w linii brzegowej zbiornika, co pozwoli na szybkie i skuteczne dotarcie. Sprzęt ratowniczy, o którym mowa jest mobilny oraz bezpieczny zarówno dla ratujących jak i ratowanych przez jej dodatnią pływalność, wyposażenie i wszechstronność.
Liczba odbiorców zadania: W okresie zimowym – ok. 2 000 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie wykonywane będzie na zbiorniku Zalew Sulejowski stanowiącym część obszaru Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, w jego części położonej na terenie powiatu tomaszowskiego.
DZIKA KUCHNIA – EKO KUCHNIA POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Celem projektu DZIKA KUCHNIA – EKO KUCHNIA jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, zachęcanie do działań na rzecz poprawy środowiska naturalnego, poznanie zasobów przyrody i możliwości wykorzystania ich do przygotowywania zdrowych potraw. Projekt zakłada organizację cyklu szkoleń i warsztatów dla KGW, na których panie nauczą się rozpoznawać zioła, rośliny powszechnie zwane chwastami i runo leśne oraz przygotowywać z nich smaczne i zdrowe potrawy. Poza tym poznają zasady jak właściwie gospodarować żywnością, tak aby ograniczyć jej marnowanie do minimum. Otrzymają również wskazówki jak bez środków chemicznych, wykorzystując jedynie naturalne metody prowadzić przydomowe ogródki, by mieć zdrowe i dorodne plony. Finałem projektu będzie konkurs kulinarny.
Liczba odbiorców zadania: Projekt skierowany będzie do 100 członkiń KGW.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt będzie realizowany w Gminie Lubochnia dla chętnych Pań z całego powiatu tomaszowskiego.
Na spacer z mapą do Grot Nagórzyckich POWIAT TOMASZOWSKI
Subregion: POWIAT TOMASZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 5 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na wykonaniu specjalistycznej mapy do biegu na orientację fragmentu terenu leśnego wokół Grot Nagórzyckich (lub innego terenu w uzgodnieniu z nadleśnictwem), która to mapa zostanie udostępniona mieszkańcom i wykorzystana na zorganizowanej imprezie popularyzującej bieg i marsz na orientację. W imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy powiatu – młodzież, dorośli, osoby starsze, rodziny z dziećmi. Przygotowana mapa z naniesionymi punktami kontrolnymi będzie służyć turystom i społeczności lokalnej jako nowy produkt turystyczny w powiecie tomaszowskim.
Liczba odbiorców zadania: Szacowana liczba osób, które skorzystają z przygotowanej mapy dostępnej na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego to 1000, w tym 100 osób, które wezmą udział w imprezie popularyzującej projekt, otrzymując egzemplarz papierowy mapy.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat tomaszowski
Śladami dziedzictwa przodków – historia, zabytki i muzea regionu POWIAT WIERUSZOWSKI
Subregion: POWIAT WIERUSZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 10 000,00 zł
Opis zadania: Projekt ma na celu umocnić tożsamość lokalną i regionalną uczniów, rozbudzić zainteresowanie problematyką własnego regionu na drodze odkrywania, samodzielnego dociekania, twórczego działania, w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej. Projekt przewiduje zajęcia edukacyjne, konkurs powiatowy, jednodniową wycieczkę historyczną do Łodzi, zakup książek, sprzętu. Odbiorcami projektu będą uczniowie powiatu wieruszowskiego.
Liczba odbiorców zadania: 200
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Uczniowie gminy Wieruszów i powiatu wieruszowskiego
Wieruszowski Senior na Bursztynowym Szlaku POWIAT WIERUSZOWSKI
Subregion: POWIAT WIERUSZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 32 375,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest zwiększenie aktywności wśród osób w wieku 60+ z terenu powiatu wieruszowskiego, a w szczególności gminy Wieruszów, poprzez organizację łącznie 18 zajęć: rękodzielniczych, ogrodniczych oraz kulinarnych. Ponadto zostaną zorganizowane wyjazdy do arboretum, kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony. Ponadto wykład o ekosystemie i znaczeniu gatunków połączony z wystawą plenerową fotografa – przyrodnika. W ramach projektu przewiduje się: koordynację i promocję działań, skoncentrowanych na działalności w zakresie aktywizacji osób po 60 roku życia. Zadanie jest nieinwestycyjne z zakresu rehabilitacji zdrowotnej mające na celu zwiększyć aktywność seniorów a przez to zapobiegać ich wykluczeniu społecznemu.
Liczba odbiorców zadania: ok. 100 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Głównie powiat wieruszowski – gmina Wieruszów. W przypadku wyjazdu – teren województwa łódzkiego.
Rekreacyjna wycieczka na Uniejowskie Termy POWIAT WIERUSZOWSKI
Subregion: POWIAT WIERUSZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 8 750,00 zł
Opis zadania: Jednorazowy wyjazd na Termy w Uniejowie dla minimum 45 mieszkańców miejscowości Radostów Drugi i Radostów Pierwszy, którego celem jest podniesienie aktywności sportowej wśród uczestników projektu oraz ich rodzin, oswojenie ich z wodą oraz zachęcenie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. W ramach wyjazdu konieczne jest zapewnienie biletów wstępu, transportu, wyżywienia oraz ubezpieczenia. Przewidywany jest 3-godzinny pobyt na basenach termalnych w Uniejowie
Liczba odbiorców zadania: Minimum 45 osób. Liczba uczestników może być większa w zależności od aktualnych cen biletów wejściowych, promocji oraz wieku uczestników wyjazdu i przysługujących im zniżek. Planuje się maksymalnie wykorzystać środki na bilety i dostępne miejsca w autokarze.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy miejscowości Radostów Drugi i Radostów Pierwszy, opcjonalnie (w przypadku wolnych miejsc) mieszkańcy gminy Czastary.
Usłyszeć miasto. Letnia strefa kultury. POWIAT WIERUSZOWSKI
Subregion: POWIAT WIERUSZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Głównym celem projektu jest zwiększenie włączenia społecznego mieszkańców z Gminy Wieruszów. Poprzez celebrację przywiązania do dat, uczczenia rocznic, poznanie polskiej kultury i historii chcemy zaproponować mieszkańcom wydarzenia kulturalne, które będą kreować markę lokalnego patriotyzmu, budować wspólnotę z miejscem zamieszkania oraz uroczyście świętować obchody II Wojny Światowej. Chcemy upowszechniać kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej poprzez realizację szeregu koncertów i kina w plenerze. Poznamy historię łódzkiej filmówki, wytwórni filmowych. Z myślą o mieszkańcach chcemy stworzyć miejsce przyjazne kulturze i zaprosić do udziału w bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych.
Liczba odbiorców zadania: około 4000
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Miasto Wieruszów, rynek
W zdrowym ciele zdrowy duch – aktywizacja mieszkańców gminy Czastary POWIAT WIERUSZOWSKI
Subregion: POWIAT WIERUSZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu zachęcić mieszkańców gminy Czastary do powrotu do aktywności fizycznej oraz do spotkań z ludźmi. W ramach projektu proponuje się mieszkańcom następujące zajęcia: joga, aerobik, wyjazdy na basen, panel dyskusyjny z udziałem rehabilitanta i dietetyka oraz zajęcia z Kraw Magi. Każde z tych zajęć ma na celu zmotywować do większej aktywności fizycznej, polepszenia stanu zdrowia fizycznego jak i psychicznego.
Liczba odbiorców zadania: ok. 100 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Obszar gminy Czastary
Piknik sportowo-rekreacyjny w Galewicach POWIAT WIERUSZOWSKI
Subregion: POWIAT WIERUSZOWSKI
Kwota na realizację zadania: 38 900,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu pikniku sportowo-rekreacyjnego na terenie Gminy Galewice. Podczas pikniku nie zabraknie sportowych konkurencji dla wszystkich, wymagających zadań dla zapalonych sportowców oraz atrakcji dla dzieci. Głównym celem pikniku będzie integracja mieszkańców, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.
Liczba odbiorców zadania: 500
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Galewice, powiat wieruszowski.
Wieluńskie smaki POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na zorganizowaniu w powiecie wieluńskim przy szkole gastronomicznej stoisk – straganów, na których będą mogli swoje produkty wystawiać lokalni producenci żywności, rolnicy, ogrodnicy, artyści, ale także inne produkty związane z regionem. Stragany byłyby dostępne przez tydzień. Byłyby to przenośne stragany, wykonane także przez lokalnych rzemieślników. Celem jest budowanie tożsamości lokalnej i świadomości potencjału producenckiego powiatu. Lokalizacja – przy szkole – nie jest przypadkowa, chodzi o budowanie świadomości produktu regionalnego wśród młodzieży, przyszłych restauratorów, przedsiębiorców. Ważne jest także to, by było to takie miejsce, w którym jakiś lokalny producent bez ponoszenia kosztów mógłby promować swoje produkty, bo dotychczas to jest tylko okazjonalne i najczęściej przy okazji imprez masowych lub komercyjnych. Wydarzeniu towarzyszyłaby akcja informacyjna na temat zdrowego odżywiania.
Liczba odbiorców zadania: Przewidujemy, że dziennie byłoby to ok. 150 osób zwiedzających, do 10 straganów
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Wieluń
Pyszna z natury – Lista Produktów Tradycyjnych Made in Wieluń POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 37 500,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na promocji produktów tradycyjnych województwa łódzkiego z terenu powiatu wieluńskiego wpisanych jak dotąd na listę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na podstawie ustawy o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach oraz wszystkie inne produkty tradycyjne mające związek z ziemią wieluńską wpisane na LPT do chwili rozpoczęcia realizacji projektu. Zadanie obejmuje przeprowadzenie konferencji on-line, konkursu, kampanii informacyjnej oraz kiermaszu produktów wpisanych na LPT z powiatu wieluńskiego. Celem zadania jest popularyzacja wiedzy na temat produktów wpisanych na LPT stanowiących element dziedzictwa kulturowego powiatu wieluńskiego oraz będących elementem tożsamości społeczności lokalnej.
Liczba odbiorców zadania: ok. 300
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie jest dedykowane mieszkańcom powiatu wieluńskiego bez względu na wiek.
Nasza mała ojczyzna – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 22 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu pogłębianie wiedzy dotyczącej historii regionu, pamięci historycznej, poszerzanie zainteresowań dotyczących dziedzictwa swoich przodków, budowanie poczucia wspólnoty lokalnej wśród dzieci, młodzieży oraz innych mieszkańców powiatu wieluńskiego. W ramach tego zadania realizowane będą działania z zakresu edukacji historycznej poprzez organizację serii konkursów i spotkań autorskich. Zakupione zostaną też książki związane z historią województwa łódzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem regionu wieluńskiego.
Liczba odbiorców zadania: 800
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Miasto Wieluń, gminy z terenu powiatu wieluńskiego
Co Ty wiesz o Łodzi – mieszkańcy powiatu wieluńskiego poznają zabytki i kulturę Łodzi POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Cykl 6 wyjazdów mieszkańców Borowca do teatrów funkcjonujących w Łodzi połączone ze zwiedzaniem miejsc godnych zobaczenia pod względem kulturalnym i historycznym np. Manufaktura, pałac Poznańskiego, ul. Piotrkowska, Park Ocalonych, Stacja Radegest, Muzeum Kinematografii, Księży Młyn, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, palmiarnia, planetarium. Wyjazdy na różne przedstawienia: 3 dla dzieci wraz z rodzicami np. przedstawienie kukiełkowe oraz 3 wyjazdy dla dorosłych na np. operetkę.
Liczba odbiorców zadania: mieszkańcy Borowca w gminie Wieluń; 100 osób wymiennie
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Wieluń
Turniej sołectw i gmin powiatu wieluńskiego POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na zorganizowaniu turnieju, którego celem jest upowszechnienie sportu wśród różnych grup społecznych. Turniej poprzedzą eliminacje. Turniej promuje zarówno aktywny styl życia, jak i integrację międzypokoleniową mieszkańców.
Liczba odbiorców zadania: 300 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat wieluński
Sportowa Olimpiada Rodzinna POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Wydarzenie „Sportowa Olimpiada Rodzinna” kierowane jest do rodzin stanowiących podstawowe środowisko życia i wychowania młodego pokolenia. Pierwsze wyobrażenia dziecka o otaczającym je świecie kształtują się poprzez wzory zachowań panujące w grupie rodzinnej, dlatego tak ważne jest upowszechnienie kultury fizycznej jako stałego elementu codziennego życia. Projekt będzie skupiał uczestników wydarzenia proponując różnorodne aktywności sportowe. Konkurencje, w których będą brać udział uczestnicy będą tak przygotowane, by nawet najmłodsze dzieci i osoby z „niepełnosprawnością” mogły wziąć w nich udział. W Olimpiadzie nie będzie przegranych, ponieważ głównym celem wydarzenia będzie: upowszechnienie sportu, integracja rodziny przez wspólne spędzany czas, zabawę i sport. W wyniku podjętych działań chcemy wpłynąć na wzrost aktywności fizycznej w rodzinach, wzmocnienie więzi rodzinnych. Przygotowania do projektu rozpoczną się w połowie 2022 roku.
Liczba odbiorców zadania: 300 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat wieluński
Prezenty z tego co mamy dla Taty i Mamy POWIAT WIELUŃSKI
Subregion: POWIAT WIELUŃSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada organizację cyklu bezpłatnych warsztatów, podczas których uczestnicy będą wykonywali proste ozdoby, prezenty, rękodzieło z materiałów recyklingowych. Cel: promocja recyklingu, segregacji odpadów, ekologii. Czas realizacji: wrzesień-grudzień 2022 Miejsce realizacji: powiat wieluński. Grupa docelowa: 100 uczestników, w tym niepełnosprawne: dzieci, młodzież, dorośli. Grupy warsztatowe: 10 grup po 10 uczestników. Na warsztatach każdy z uczestników będzie miał za zadanie stworzyć z pomocą osoby prowadzącej ekologiczne prezenty z recyklingu, które później będą mogli zapakować i obdarować bliską osobę. Każdy uczestnik na zakończenie warsztatów otrzyma dyplom i drobny upominek. Przewidziany poczęstunek. Nadzoruje projekt koordynator. Wykonane będą zdjęcia prac, zostanie przygotowany projekt broszury ze zdjęciami prac oraz hasłami promującymi ekologię. Dodatkowo nagrany zostanie profesjonalny filmik.
Liczba odbiorców zadania: 100 uczestników, w tym niepełnosprawne: dzieci, młodzież, dorośli
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży, dorosłych z powiatu wieluńskiego.
Piknik rodzinny „Przeszkodowo na sportowo” POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na przeprowadzeniu rodzinnych zawodów sportowych dla całych pokoleń na terenie powiatu zduńskowolskiego w ramach realizacji z puli powiatowej. Najważniejszym elementem będzie profesjonalna zabawa na przeszkodach, na których uczestnicy powalczą o tytuł najlepszej rodziny. Organizacja zadania obejmuje wynajęcie 10 profesjonalnych przeszkód z montażem, certyfikowanych sędziów, elektroniczny pomiar czasu, wynajem bramy startowej, oznakowanie trasy, zaproszenie partnerów do udziału, pakiety startowe, trofea, nagrody, wynajęcie sanitariatów, ubezpieczenie, oprawę muzyczną, wspólne posiłki, integrację, dekorację. Zawody planowo przeprowadzone będą przy jednostce OSP Przatów w 17.07.2022. Oferent zaprosi straże do uczestnictwa. Zadanie ma na celu upowszechnić sport wśród różnych grup społecznych oraz środowiskowych.
Liczba odbiorców zadania: W zawodach planowo weźmie udział 140 osób (czynni uczestnicy) nie licząc kibiców.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zduńskowolski
KĘPINA POD ŻAGLAMI POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 25 880,00 zł
Opis zadania: Projekt „Kępina pod żaglami” przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkolnej. W ramach zadania przeprowadzony zostanie cykl zajęć żeglarskich na jachtach typu Optymist o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Zajęcia będą prowadzone w formie treningów przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów. Celem projektu jest rozwój i upowszechnianie sportu oraz wzrost aktywności fizycznej dzieci i młodzieży z powiatu zduńskowolskiego.
Liczba odbiorców zadania: 20 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zduńskowolski, gmina Zduńska Wola, gmina Szadek, gmina Zapolice
Kulturalne chwile POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Nasz pomysł na projekt polega na zorganizowaniu serii wydarzeń kulturalnych dla młodych mieszkańców powiatu zduńskowolskiego. Projekt nazwaliśmy „Kulturalne chwile”. W ramach projektu przygotowane zostaną trzy cykle wydarzeń kulturalnych: - udział w przedstawieniach teatru objazdowego (4 przedstawienia), - wyjazdy na przedstawienia teatralne do Łodzi (3 wyjazdy), - wyjścia do kina w Zduńskiej Woli (2 wyjścia). Każdy cykl będzie podsumowany odpowiednim konkursem (plastycznym lub literackim), poprzez które dzieci będą mogły wyrazić swe emocje związane z udziałem w przedstawieniu lub seansie. Projekt realizowany będzie od 15 czerwca do 31 grudnia 2022 roku.
Liczba odbiorców zadania: 300
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zduńskowolski – uczestnicy projektu, miejsce przedstawień teatru objazdowego, miejsce seansów kinowych; powiat łódzki – miejsce, w którym odbędą się przedstawienia teatralne, na które wyjadą uczestnicy projektu
Tradycja muzyczna kolejarskiego munduru POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Tradycja muzyczna kolejarskiego munduru to cykl warsztatów, których celem nadrzędnym jest wychowanie przyszłych pokoleń muzyków amatorów i kontynuacja udziału kolejarskiej orkiestry w życiu społeczeństwa podczas świąt państwowych i religijnych oraz koncertów i parad w kraju i zagranicą. Dzięki organizacji cyklu warsztatów nauki gry na instrumentach dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, mieszkańcy województwa łódzkiego będą uczyć się pielęgnowania i upowszechniania pamięci historycznej regionu województwa łódzkiego oraz pamięci narodowej poprzez m. in. naukę gry pieśni patriotycznych. Przeprowadzone warsztaty muzyczne pozwolą na opracowanie i wyćwiczenie repertuaru muzyki rozrywkowej.
Liczba odbiorców zadania: Przewidywana liczba odbiorców zadania to około 200 osób. Warsztaty będą miały charakter otwarty.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego oraz sąsiednich powiatów.
Mini Mistrzostwa Europy POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 25 000,00 zł
Opis zadania: Aby wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom będą przygotowane dla dzieci dwa turnieje piłkarskie pod hasłem „Mini Mistrzostwa Europy”. Turnieje będą dużym wydarzeniem dla miejscowej społeczności, dla dzieci okazją do zmierzenia swoich sił z rówieśnikami z gmin województwa łódzkiego. Dla rodziców będzie okazja przyjrzenia się radościom i smutkom swoich pociech, związanym z realizacją sportowej pasji. Projekt będzie realizowany prawdopodobnie w okresie wakacyjnym 2022 roku. Główne imprezy (turnieje) zostaną wstępnie rozegrane w terminach 18-19 czerwca 2022 roku. W pierwszym turnieju uczestniczyć będą dzieci z rocznika 2010-2011, a w drugim turnieju-dzieci z rocznika 2012-2014. W każdym turnieju wystąpi 8 drużyn, składających się z 12 zawodników/zawodniczek. Zespoły będą grały pod nazwami reprezentacji narodowych.
Liczba odbiorców zadania: 192 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: gmina Zapolice
Turniej Strzelectwa Pneumatycznego w Konkurencjach Olimpijskich POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Wydarzenie sportowe, mające przybliżyć mieszkańcom powiatu jedną z konkurencji olimpijskich – pneumatyczne strzelectwo sportowe. Podczas tego wydarzenia pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i sędziów uczestnicy zadania poznają tajniki elitarnego sportu olimpijskiego jakim jest strzelectwo sportowe, zostaną przeszkoleni w zakresie bezpiecznego korzystania ze strzelnicy sportowej. Udział w tych zajęciach pozwoli nauczyć wytrwałości, systematyczności, poprawi koncentrację, sprawność fizyczną i koordynację ruchową. W tym sporcie każdy ma równe szanse, rezultaty zależą tylko od zawodnika, a jedynym przeciwnikiem jest tarcza strzelecka.
Liczba odbiorców zadania: Około 120 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zduńskowolski
Kino letnie Osiedle 1 000-lecia POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 30 000,00 zł
Opis zadania: Kino letnie dla mieszkańców Osiedla 1 000-lecia jako jeden z elementów integracji mieszkańców.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Osiedle 1 000-lecia, miasto Zduńska Wola
Amatorskie rozgrywki siatkówki dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Głównym celem zadania jest podniesienie poziomu sprawności fizycznej uczestników, zdobycie doświadczenia poprzez uczestnictwo w amatorskich rozgrywkach siatkówki dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego. Ponadto edukacja zdrowotna, w tym poprawa świadomości w kwestii rozumienia tego jak ważna jest ona w życiu człowieka, a także promocja siatkówki. Cel zrealizowany będzie poprzez współzawodnictwo w duchu gry fair play.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba uczestników amatorskich rozgrywek siatkówki dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego to łącznie ok. 150 osób, w tym ok. 100 dzieci i młodzieży
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadaniem objęci zostaną wszyscy mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego.
Wakacje z siatkówką dla dzieci i młodzieży z powiatu zduńskowolskiego POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Darmowy obóz dochodzeniowy dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu zduńskowolskiego wraz z czterema wycieczkami oraz turniejem podsumowującym. Podczas obozu uczestnicy będą brali udział w zajęciach z piłki siatkowej z wykwalifikowaną kadrą. Oprócz treningów siatkarskich dzieci i młodzież wezmą udział w wycieczkach krajoznawczo-turystycznych. Na zakończenie obozu zostanie rozegrany turniej podsumowujący dla uczestników projektu. Celem projektu jest aktywizacja dzieci i młodzieży, zapewnienie darmowych zajęć podczas wakacji oraz podniesienie sprawności fizycznej i umiejętności siatkarskich.
Liczba odbiorców zadania: Przewidywana liczba odbiorców to 180 uczestników podzielonych na 4 turnusy, każdy turnus podzielony na 3 grupy.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zduńskowolski
Ziemia nasz wspólny dom POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 21 500,00 zł
Opis zadania: Zadanie „Ziemia nasz wspólny dom” adresowane jest do szerokiego kręgu odbiorców powiatu zduńskowolskiego, szczególnie do najmłodszych jego mieszkańców: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich. „Wychowanie proekologiczne” wśród wspólnoty lokalnej tworzy ważny punkt w zadaniach wychowawczych i edukacyjnych. Celem zadania jest kształtowanie świadomości młodego pokolenia o zagrożeniach związanych z zanieczyszczaniem środowiska oraz propagowanie walorów przyrodniczo-historycznych powiatu zduńskowolskiego. Wykonanie zadania związane będzie ze wzbogaceniem księgozbioru biblioteki poprzez zakup książek i filmów DVD powiązanych z tematem zadania. Planuje się zakup materiałów dydaktycznych, które umożliwią realizację tematu przez długi okres, nie tylko w czasie trwania zadania. Zakłada się przeprowadzić konkurs plastyczny wśród przedszkolaków pt. „Mały ekolog”, wśród uczniów szkół podstawowych pt. „Jestem eko”, konkurs fotograficzno-historyczny pt. „Piękno przyrody powiatu zduńskowolskiego” oraz konkurs poetycki o tematyce ekologicznej dla uczniów szkół średnich.
Liczba odbiorców zadania: 400
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zduńskowolski
Czas na piłkarską przygodę POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt skierowany jest do młodzieży z powiatu zduńskowolskiego. W ramach projektu będzie zorganizowany obóz sportowy pod hasłem „Czas na piłkarską przygodę” dla grupy 36 uczestników z roczników 2009-2010. Obóz odbędzie się w sierpniu 2022 roku (planowany wstępnie termin to 6-13 sierpnia). W ramach obozu sportowego zorganizowane zostaną zajęcia sportowe (2 treningi dziennie), mecze sparingowe (3 podczas obozu), wycieczki (1 podczas obozu) imprezy integracyjne (konkursy, spotkania powitalne i podsumowujące obóz). Zakupiony sprzęt sportowy zostanie wykorzystany podczas obozu.
Liczba odbiorców zadania: 36
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zduńska Wola – uczestnicy zadania, Nieborów – miejsce realizacji zadania
Piłkarskie Mikołajki POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 20 000,00 zł
Opis zadania: Projekt skierowany jest do dzieci (roczniki: 2006-2007, 2014-2015) z powiatu zduńskowolskiego oraz dzieci zaproszonych drużyn z województwa łódzkiego. Planujemy zorganizować wydarzenie sportowe pod hasłem „Piłkarskie Mikołajki”. Wydarzenie składać się będzie z: Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla roczników 2014-2015, Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla roczników 2006-2007, Festiwalu Umiejętności Piłkarskich – żonglerka, slalom piłkarski, bieg z piłką. Zadanie będzie wstępnie realizowane w okresie od 3 do 4 grudnia 2022 roku, w festiwalu wystąpi 144 uczestników – 72 osoby z rocznika 2014-2015 i 72 osoby z rocznika 2006-2007.
Liczba odbiorców zadania: 144
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zduńska Wola – miejsce wydarzenia, powiaty województwa łódzkiego – uczestnicy wydarzenia.
Kampania edukacyjno-informacyjna nt. zagrożeń pożarowych i ochrony przeciwpożarowej POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 9 500,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu zorganizowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów oraz zatruciem tlenkiem węgla. W ramach zadania zostanie zrealizowany spot edukacyjny, ukazujący zagrożenia wraz z technikami ich przeciwdziałania oraz dostarczenie podstawowej wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej.
Liczba odbiorców zadania: 3 000
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: miasto Zduńska Wola, powiat zduńskowolski
Cudze chwalicie, łódzkiego nie znacie. Poznajmy to co nasze… POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 39 350,00 zł
Opis zadania: Integracja mieszkańców lokalnej społeczności poprzez zapoznanie mieszkańców powiatu zduńskowolskiego z historią, tradycjami, kulturą etnograficzną ziemi łódzkiej. Przedstawienie uczestnikom zadania zakresu pomocy jaką Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przekazał lokalnym samorządom w celu poprawy warunków zwiedzania obiektów zabytkowych znajdujących się na terenie naszego województwa. Celem tego zadania jest także przedstawienie uczestnikom tego zadania potencjału rozwojowego naszego województwa.
Liczba odbiorców zadania: Planowana liczba uczestników zadania – maksymalnie 250 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie przewidziane jest dla mieszkańców gminy Zduńska Wola, gminy i miasta Szadek, gminy Zapolice oraz miasta Zduńska Wola.
Turnieje Sportowe Służb Mundurowych Powiatu Zduńskowolskiego POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Subregion: POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI
Kwota na realizację zadania: 38 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu zwiększenie integracji pomiędzy służbami mundurowymi w powiecie zduńskowolskim. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała dodatkowe obowiązki spoczywające na funkcjonariuszach publicznych, co przełożyło się ograniczenie relacji koleżeńskich i rywalizacji sportowej pomiędzy służbami. W czasie zadania drużyny wystawione przez reprezentacje poszczególnych służb będą rywalizowały w turniejach sportowych w piłkę nożną oraz w piłkę siatkową. Dodatkowym autem rywalizacji będzie podtrzymanie formy sportowej, co w aspekcie służb mundurowych jest wskazane.
Liczba odbiorców zadania: około 500 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Miasto Zduńska Wola, powiat zduńskowolski
„Na ludową nutę” – zgierski festiwal muzyki folkowej POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Festiwal ma walor edukacyjny, a jego nadrzędnym celem jest przybliżenie muzyki ludowej i prezentacja jej nie tylko w formie tradycyjnej, ale także w nowych, oryginalnych aranżacjach. Festiwal skierowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz miejskich i gminnych ośrodków kultury, a także dla chętnych mieszkańców powiatu zgierskiego. Głównym wydarzeniem festiwalu będzie konkurs muzyczny dla dzieci i młodzieży, a towarzyszyć mu będą warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i uczestników festiwalu z zakresu muzyki ludowej, śpiewu białego i wokalistyki oraz występ gościa specjalnego. Zostanie również wydana publikacja dotycząca zasad prawidłowej emisji głosu.
Liczba odbiorców zadania: 200 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zgierski
Książka „Byłyśmy miastami. Dzieje byłych miast powiatu zgierskiego” POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Wydanie bezpłatnej książki pt. „Byłyśmy miastami” o dawnych miastach w powiecie zgierskim w nakładzie 2 000 egzemplarzy. Książka opowie o zapomnianych dziejach czterech miejscowości (Bratoszewic, Gieczna, Nakielnicy i Parzęczewa), których czasy świetności mało kto dziś pamięta. Będzie to przystępnie podana lekcja historii z licznymi ilustracjami i fotografiami, która zachęci do samodzielnego zgłębiania historii i poznawania uroków powiatu zgierskiego.
Liczba odbiorców zadania: Książka zostanie wydana w 2 000 szt. nakładu i można szacować, że dotrze do co najmniej 6 000 odbiorców (jedna książka na gospodarstwo domowe 3-osobowe). Ponadto książka trafi do wszystkich bibliotek szkolnych i gminnych na terenie powiatu i do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie gmin powiatu zgierskiego: Aleksandrów Łódzki, Parzęczew, Stryków, Zgierz.
Wyrównujemy szanse, dajemy możliwości – rehabilitacja równa się sprawność POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 39 900,00 zł
Opis zadania: Realizacja projektu jest konieczna w celu rehabilitacji pacjentów z powikłaniami po przebytym zakażeniu Covid-19, a w szczególności podczas indywidualnej terapii i masażu w schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, reumatycznych. Zaburzenia w oddychaniu, duszności, ogólne osłabienie organizmu, skutkujące długotrwałym poczuciem zmęczenia to tylko część niepokojących objawów zmian w organizmie, będących efektem infekcji SARS-CoV-2. W powrocie do formy i pokonaniu skutków choroby pacjentom pomaga profesjonalna rehabilitacja lecznicza. Celem projektu jest poprawa zdrowia i powrót do pełnej sprawnością w szczególności pacjentów z powikłaniami po przebytym zakażeniu chorobą COVID-19. Zadanie pozwoli wyeliminować lub zmniejszyć ból, zwiększyć aktywność fizyczną i podnieść jakość życia mieszkańców powiatu zgierskiego. Dostęp do świadczeń rehabilitacyjnych na terenie powiatu zgierskiego jest ciągle niewystarczający. Dlatego konieczne jest zwiększenie efektywności dotychczasowej bazy rehabilitacyjnej w powiecie.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy powiatu zgierskiego
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Teren powiatu zgierskiego
Aktywnie i sportowo – aktywne wakacje dla dzieci z powiatu zgierskiego POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 32 500,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest aktywizacja sportowa dzieci z powiatu zgierskiego i zachęcenie ich do aktywnego spędzania wakacji. Projekt zakłada organizację czterech tygodniowych turnusów sportowych (bez noclegu) w okresie wakacyjnym dla 15-osobowych grup dzieci. Zajęcia trwać będą 5 godzin, w ramach których uczestnicy skorzystają z: - zajęć na basenie, - zajęć ogólnorozwojowych, - zajęć rekreacyjnych typu kręgielnia, wizyta w sali zabaw lub na ściankach wspinaczkowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod nadzorem wykwalifikowanych do tego instruktorów sportu lub rekreacji ruchowej oraz opiekunów.
Liczba odbiorców zadania: Projekt skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym z terenu powiatu zgierskiego. Z udziału w projekcie będzie mogło skorzystać 60 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zgierski
Aktywny senior powiatu zgierskiego – zajęcia sportowe dla osób po 60 roku życia POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 33 150,00 zł
Opis zadania: Celem projektu jest aktywizacja sportowa ludzi w wieku powyżej 60 roku życia. Projekt zakłada organizację trzech grup 15 osobowych. W trakcie projektu uczestnicy skorzystają z indywidualnych spotkań z dietetykiem, trenerem personalnym, zajęć na basenie oraz treningu obwodowego i zajęć gimnastycznych. Program wszystkich zajęć dostosowany będzie do możliwości kondycyjnych danej grupy. W trakcie projektu planowane jest spotkanie integracyjne dla uczestników danej sesji. Projekt ma na celu propagowanie aktywności fizycznej w wieku po 60 roku życia ze szczególnym uwzględnieniem osób, które niedawno przeszły na emeryturę oraz właściwe przygotowanie do amatorskiego uprawiania sportu oraz do zdrowego trybu życia.
Liczba odbiorców zadania: Projekt kierowany jest do mieszkańców powiatu zgierskiego po 60 roku życia, z udziału w projekcie skorzystać będzie mogło 45 osób (3 grupy po 15 osób każda).
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zgierski
POKONUJĄC PRZESZKODY POMAGASZ SĄSIADOWI POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Organizacja pikniku sportowo-integracyjnego w miejscowości Biała dla mieszkańców powiatu zgierskiego, mającego na celu upowszechnienia sportu różnych grup społecznych i środowiskowych. Ustawiony zostanie profesjonalny tor sprawnościowy typu OCR z przeszkodami technicznymi, na którym startować będą całe rodziny: dzieci, rodzice, a nawet i dziadkowie rywalizować będą o tytuł najlepszej rodziny podczas ekstremalnej zabawy. Uczestnicy otrzymają pamiątkową koszulę startową oraz odlewany medal za udział. Na każdego czekać będzie posiłek przygotowany przez zaproszone KGW. Pomiar czasu mierzony będzie elektronicznie na podstawie chipów startowych. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Wystawią się jednostki OSP, które zaprezentują swoje wozy strażackie oraz przeprowadzą pokazy.
Liczba odbiorców zadania: 150 uczestników
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zgierski
Rehabilitacja zdrowotna – cykl zajęć ruchowych w plenerze dla mieszkańców Zgierza i powiatu zgierskiego POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 27 000,00 zł
Opis zadania: Projekt kierowany jest do mieszkańców województwa łódzkiego z powiatu zgierskiego. Realizacja projektu zaplanowana została na terenie Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu. Celem zadania jest realizacja cyklu zajęć ruchowych w plenerze służących rehabilitacji zdrowotnej mieszkańców. Zajęcia, które prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów będą miały otwarty charakter. W ich ramach zaplanowano zajęcia dostosowane – jeśli chodzi o ich rodzaj i intensywność – do wieku i kondycji odbiorców. Ćwiczenia zaplanowane zostały w cyklu 2 spotkań tygodniowo (każde po 1 godz.) w okresie maj – wrzesień 2022 r. Organizator przewiduje możliwość zapisów na określony rodzaj aktywności. Rezultatem projektu będzie rehabilitacja zdrowotna mieszkańców powiatu zgierskiego służąca poprawie i utrzymaniu zdrowia.
Liczba odbiorców zadania: Prognozujemy udział ok. 800 osób (wnioskodawca zakłada możliwość udziału w więcej niż jednej aktywności).
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Powiat zgierski. Park Miejski na terenie Zgierza.
Zgierz drewnem malowany POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Głównym celem projektu jest rozwiniecie wśród nauczycieli, uczniów i lokalnej społeczności wrażliwości na dziedzictwo kultury z uwzględnieniem przestrzeni miejskiej oraz budowanie postawy szacunku wobec zabytków, w tym meblarstwa historycznego. Realizowane zadania pozwolą odtworzyć harmonię między przestrzenią i jej materialnymi elementami a społecznością miejską w XIX w. W efekcie zakładany jest wzrost świadomości niepowtarzalności układu urbanistycznego i architektonicznego Zgierza z czasów Królestwa Polskiego, który stał się wzorem dla innych ośrodków włókienniczych i pogłębienie identyfikacji mieszkańców z przeszłością miasta. Oprócz realizacji treści historycznych nastąpi wykorzystanie bogactwa świata przyrodniczego: drewna oraz bodźców płynących z otoczenia naturalnego do wspomagania procesów nauczania. Dokumentowanie fotograficzne spuścizny kulturowej uświadomi, że zdjęcia są niezwykle ważnym źródłem historycznym, a oprócz funkcji ilustracyjnej mogą być samodzielnym materiałem edukacyjnym. Projekt zakłada spójność oddziaływania na nauczycieli i uczniów.
Liczba odbiorców zadania: 200 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat zgierski
Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w walce z wykluczeniem cyfrowym POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 37 100,00 zł
Opis zadania: Projekt pod nazwą „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w walce z wykluczeniem cyfrowym” ma na celu rehabilitację zdrowotną, naukę oraz dokształcenie tych osób z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ozorkowie obsługi sprzętów elektronicznych, których podczas pandemii każdy z nas potrzebuje, do prowadzonej terapii i załatwiania spraw codziennych. Do warsztatów zostanie zatrudnionych dwóch specjalistów w tej dziedzinie oraz zostaną zakupione odpowiednie do tego sprzęty, materiały i narzędzia.
Liczba odbiorców zadania: 30 osób (podzielonych na 3 grupy robocze), które są mieszkańcami powiatu zgierskiego.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie realizowane będzie na terenie powiatu zgierskiego dla mieszkańców tego powiatu i gminy Ozorków.
200-lecie praw miejskich Aleksandrowa Łódzkiego POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 39 600,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada: - stworzenie ogólnodostępnej wystawy plenerowej archiwalnych zdjęć, umiejscowionej w centralnym punkcie miasta – parku miejskim przy Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim, na tablicach lub pylonach, - stworzenie serii trzech plenerowych prezentacji multimedialnych w oparciu o archiwalne materiały foto, video – w formule kina plenerowego z narratorem „na żywo”, - videomapping na ratuszu miejskim z wybranymi materiałami multimedialnymi – emisja 22 marca 2022 r. w 200-lecie nadania praw miejskich. Projekt ma na celu przybliżenie mieszkańcom powiatu zgierskiego, jak i całego województwa łódzkiego, roli Aleksandrowa Łódzkiego w kształtowaniu się historii regionu.
Liczba odbiorców zadania: Na podstawie obserwacji popularności parku miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, jako miejsca spotkań w sezonie letnim, szacowana liczba widzów odwiedzających wystawę w ciągu miesiąca może sięgnąć 20 000 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego oraz odwiedzających spoza województwa.
Historia muzyką pisana – cykl koncertów o tematyce religijno-patriotycznej w Zgierzu POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Muzyka na przestrzeni dziejów dodawała otuchy i budowała poczucie wspólnoty. Projekt zakłada cykl 8 koncertów przede wszystkim w zgierskich kościołach, które odbywać się będą w okresie czerwiec – grudzień 2022 r. Do współpracy zaproszeni zostaną artyści – muzycy i śpiewacy operowi. Podczas koncertu utworom wokalnym towarzyszyć będzie wprowadzenie historyczne. Podczas koncertu przypomniane zostaną pieśni, które stanowiły element tożsamości narodowej. Koncerty (z uwagi na ich nieodpłatny charakter) pozwolą na pogłębienie aktywnego uczestnictwa w kulturze także tych osób, które do tej pory nie uczestniczyły w wydarzeniach artystycznych. Projekt przyczyni się poprzez muzykę do podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości patriotycznej, historycznej i kulturowej.
Liczba odbiorców zadania: Planowana minimalna liczba uczestników – 8 00 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zaplanowanie koncertów m.in. w stolicy powiatu pozwoli na uczestnictwo w nich mieszkańców Zgierza, ale także pozostałych mieszkańców powiatu.
Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne POWIAT ZGIERSKI
Subregion: POWIAT ZGIERSKI
Kwota na realizację zadania: 40 000,00 zł
Opis zadania: Projekt wsparcia psychospołecznego dzieci i młodzieży a także ich rodziców/opiekunów prawnych, zakładałby realizację kilku działań wzajemnie się uzupełniających. Pierwszym elementem działania jest udostępnienie możliwości skorzystania ze specjalistycznego wsparcia psychiatrycznego i psychoterapeutycznego dla dzieci i młodzieży. Kolejnym elementem projektu będzie przeprowadzenie warsztatów psychospołecznych skierowanych do rodziców/opiekunów dzieci biorących udział w konsultacjach.
Liczba odbiorców zadania: 80 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Gmina Miasto Zgierz
Budowa sygnalizacji świetlnej wzbudzeniowej na przejściu dla pieszych przy MGOK w Białej Rawskiej droga 725 WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 200 000,00 zł
Opis zadania: Budowa sygnalizacji świetlnej wzbudzeniowej na przejściu dla pieszych znajdującym się na ulicy Wojska Polskiego w Białej Rawskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 725 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Budowa sygnalizacji znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych.
Liczba odbiorców zadania: Liczba mieszkańców miasta i gminy Biała Rawska korzystających z przejścia dla pieszych dziennie to około 100-150 osób, co daje nam rocznie średnio ok. 45 000 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Bezpośrednio mieszkańcy miasta i gminy Biała Rawska, pośrednio zaś wszyscy korzystający z drogi wojewódzkiej nr 725.
Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 485 w Zawadach, gmina Bełchatów WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie dotyczy budowy ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 485 w miejscowości Zawady. Odcinek o długości ok. 400 metrów od skrzyżowania z drogą powiatową 1923E w kierunku Łodzi.
Liczba odbiorców zadania: Z utworzonej infrastruktury będą korzystać zarówno mieszkańcy Zawad (645 osób), Kałdun (380 osób) oraz miejscowości Ławy (319 osób) oraz handlowcy i kupcy „Mojego Rynku” w Zawadach, a także mieszkańcy województwa łódzkiego pokonujący często drogę do pracy w kierunku Łodzi, Wielunia, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Bełchatowa.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Bełchatów, powiat bełchatowski. Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 485 poprawi bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców oraz innych użytkowników drogi.
POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA OBSZARACH WODNYCH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 484 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie ma na celu poprawić bezpieczeństwo na obszarach wodnych parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Cel zostanie osiągnięty poprzez zakup specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wodnego, który pozwoli na zwiększenie oraz poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na akwenach wodnych.
Pomóż mi się odnaleźć – doposażenie Szpitala Kopernika w Łodzi WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 110 240,00 zł
Opis zadania: Zakup i montaż multimedialnych infokiosków oraz zakup i instalacja tablic informacyjnych z opisem wytłoczonym w alfabecie Braille'a.Inwestycje pomogą pacjentom oraz wszystkim przebywającym na terenie Szpitala w łatwym i szybkim zorientowaniu się w przestrzeni gmachu. Interaktywne kioski będą posiadały zaprogramowane informacje dotyczące funkcjonowania Szpitala oraz rozkładu budynków i komórek organizacyjnych placówki, ułatwiające nawigację i poruszanie się po Szpitalu wszystkim zainteresowanym, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami. Tablice natomiast zobrazują rozkład budynków w obrębie ulic Pabianickiej, Sanockiej, Ciołkowskiego i Paderewskiego.
Liczba odbiorców zadania: 300 000 użytkowników rocznie
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: województwo łódzkie
Wymiana windy w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu – bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów województwa łódzkiego WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Zakup i montaż nowej windy dla mieszkańców województwa łódzkiego w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu poprawi bezpieczeństwo i komfort pacjentów, szczególnie osób niepełnosprawnych, spełni parametry i wymogi o najwyższym standardzie europejskim. Szpital jest jednym z najważniejszych organów w społeczeństwie. Nowy dźwig poprawi warunki pobytu pacjentów w szpitalu. W istotny sposób poprawi bezpieczeństwo oraz komunikację wewnętrzną Szpitala, a komfort przemieszczania się osób pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami będzie wyraźnie ułatwiony i bezkolizyjny. Dźwig szpitalny to wyspecjalizowane urządzenie, pozwalające na przewóz osób mających często problemy z poruszaniem się, jest dostosowany do transportu łóżek szpitalnych, wózków inwalidzkich i sprzętów umożliwiających funkcjonowanie naszej placówki.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy województwa łódzkiego to 2 448 713 mieszkańców – stan na 30.06.2020https://lodz.stat.gov.pl/
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: województwo łódzkie
Mini Skansen Miniatur Wybranych Zabytków Województwa Łódzkiego nową atrakcją turystyczną Zgierza WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 304 100,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na utworzeniu na terenie zielonym Zespołu Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu skansenu miniatur wybranych zabytków województwa łódzkiego co przyczyni się do utworzenia nowej atrakcji turystycznej na terenie województwa łódzkiego, która będzie służyła mieszkańcom oraz turystom. Wyremontowany zostanie i zaadoptowany budynek gospodarczy, w którym będą przechowywane makiety w okresie zimowym. Nowy produkt turystyczny zostanie rozpropagowany.
Liczba odbiorców zadania: Łącznie w skali roku ok. 10 000 osób
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie zrealizowane będzie na terenie powiatu zgierskiego, ale obszar oddziaływania dotyczy mieszkańców całego województwa łódzkiego, jak również turystów spoza województwa.
Modernizacja chodnika w pobliżu Klasztoru Mniszek Kamedułek w Złoczewie WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 450 000,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada podstawowe cele. Pierwszy ma w swym założeniu wymianę istniejącego chodnika przy Klasztorze Mniszek Kamedułek, jak również chodnika od zbiegu ulic Kościelnej i Kilińskiego do przejścia dla pieszych obok Klasztoru. Założenie projektu polega przede wszystkim na przywróceniu właściwego stanu technicznego chodnika.
Liczba odbiorców zadania: Odbiorcami planowanego projektu, którzy skorzystają z utworzonej infrastruktury będą przede wszystkim mieszkańcy gminy i miasta Złoczewa oraz osoby wizytujące Klasztor.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Gmina Złoczew
Czas na zdrowie WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 241 500,00 zł
Opis zadania: Projekt zakłada wybudowanie siłowni i boiska do gry w boccię dla zainteresowanych rekreacją ruchową na świeżym powietrzu zarówno seniorów, jak i ludzi młodych. Teren rekreacyjno-sportowy, na którym zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń siłowych i rozciągających dostępnych za darmo sprawi, że aktywna, nowoczesna i atrakcyjna forma ruchu powinna stać się naturalną potrzebą spędzania wolnego czasu. Dodatkowym atutem projektu jest to, że będzie on dostępny dla wszystkich chętnych przez dwanaście miesięcy w roku. Budowa takiego miejsca wzbogaci nasze osiedle i naszą szkołę w nową jakość rekreacyjną i sportową. Wolna, niewykorzystana przestrzeń na terenie szkoły zmieni się w uporządkowaną przestrzeń, gdzie będzie można miło i aktywnie spędzać wolny czas.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, powiatów ościennych, uczniowie okolicznych szkół – około72 000 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, powiatu piotrkowskiego oraz powiatów sąsiadujących
Doposażenie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Łodzi w specjalistyczny sprzęt WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 390 500,00 zł
Opis zadania: W ramach projektu chcemy doposażyć placówkę zlokalizowaną w Łodzi przy ulicy Aleksandrowskiej 61/63, w specjalistyczne wysokiej klasy urządzenia diagnostyczne tj. - OCT – wysokiej rozdzielczości urządzenie umożliwiające obrazowanie dna oka, - Cyfrowy aparat ultrasonograficzny z kolorowym Dopplerem. Wskazane urządzenia umożliwią sprawną diagnostykę w obszarach tj. ginekologia, urologia, kardiologia, okulistyka, diabetologia, ortopedia, neurologia. Poprawa w dostępności do wysokiej jakości badań usprawni właściwe diagnozowanie pacjenta, co znacząco wpłynie na jego efektywność.
Liczba odbiorców zadania: Zakłada się przeprowadzenie rocznie min.: 300 badań z wykorzystaniem OCT wysokiejrozdzielczości urządzenia umożliwiającego obrazowanie dna oka, 3 000 badań – Cyfrowym aparatem ultrasonograficznym z kolorowym Dopplerem
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Realizacja projektu prowadzona będzie w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy CentrumProfilaktyczno-Leczniczego w Łodzi ul. Aleksandrowska 61/63 na terenie miasta Łodzi.
Bezpieczny pieszy. Aktywne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Wieluń. WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 360 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na wykonaniu systemów aktywnego oświetlenia na przejściach dla pieszych na drogach wojewódzkich nr 486 i 488 w gminie Wieluń. W uzgodnieniu z zarządcą tras wytypowanych zostało 6 lokalizacji w miejscowościach Wieluń, Dąbrowa, Ruda i Sieniec. Montaż oświetlenia przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa osób przechodzących przez jezdnie o dużym natężeniu ruchu.
Liczba odbiorców zadania: Kilka tysięcy osób w ciągu dnia. Z ujętych we wniosku przejść dla pieszych często korzystają mieszkańcy Wielunia, Rudy, Dąbrowy, Sieńca a także innych miejscowości powiatu wieluńskiego i powiatów ościennych przyjeżdżający do Wielunia w celach edukacyjnych, zakupowych, etc.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Przejścia dla pieszych zlokalizowane są na terenie gminy Wieluń, natomiast obszar oddziaływania zadania obejmie mieszkańców wszystkich gmin powiatu wieluńskiego, a także w mniejszym stopniu mieszkańców powiatów ościennych.
Budowa chodnika wraz ze zjazdami indywidualnymi w ciągu drogi wojewódzkiej w miejscowości Rossoszyca WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie obejmuje budowę chodnika wraz ze zjazdami indywidualnymi w miejscowości Rossoszyca przy drodze wojewódzkiej nr 710 relacji Szadek-Błaszki. W ramach zadania przewiduje się budowę chodnika o długości 650 m (49+750 do 49+725) szerokości 2 m z kostki o grubości 8 cm.
Liczba odbiorców zadania: Z utworzonej infrastruktury korzystać będą głównie mieszkańcy miejscowości Rossoszyca tj. 551 osób.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadaniem będą objęci wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zarówno województwa łódzkiego, jak i również całego kraju. Inwestycja ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Rossoszycy, a konkretnie dzieci chodzących do szkoły, mieszkańców pobliskich miejscowości idących na przystanek autobusowy, rodzin spacerujących i idących do sklepu, kościoła jak również przyjezdnych gości.
Poprawa bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej nr 481 WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 360 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polega na zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej Nr 481 w gm. Sędziejowice. Działanie będzie dotyczyło odcinka drogi wojewódzkiej od wiaduktu nad drogą ekspresową S-8 w Rososzy do Grabna i polega na dodatkowym oznakowaniu przejść dla pieszych oraz budowie odcinka chodnika.
Liczba odbiorców zadania: ok. 100 000 mieszkańców
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: województwo łódzkie
Łowickie centrum aktywności międzypokoleniowej „ŁObyczaj-TO” – ETAP 1 WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Łódzkie centrum aktywności międzypokoleniowej ,,ŁObyczaj-TO” –ETAP 1” umożliwi utworzenie przestrzeni do organizowania różnych wydarzeń edukacyjno-kulturowo-ruchowych, różnego typu animacji, w szczególności w zakresie kultywowania tradycji oraz dziedzictwa i tożsamości kulturowej mieszkańców Województwa Łódzkiego. Stworzenie przestrzeni uzależnione jest od przystosowania i wyposażenia pomieszczeń Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego i II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, celem umożliwienia organizacji ww. typów działań tj. spotkań, warsztatów, ćwiczeń.
Liczba odbiorców zadania: Planuje się umożliwienie udziału w projekcie jak największej liczbie zainteresowanych mieszkańców. Liczba osób uzależniona będzie od rodzaju organizowanych zajęć/animacji. Minimalna liczba uczestników korzystających z przestrzeni podczas ćwiczeń, warsztatów, wykładów, wystąpień wyniesie jednorazowo od 10 do 200 osób. Z projektu skorzysta ok. 2 000 osób w skali roku.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Miasto Łowicz, mieszkańcy powiatu Łowickiego oraz wszyscy zainteresowani
Wspólne działanie warunkiem poprawy podróżowania komunikacją zbiorową WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 447 000,00 zł
Opis zadania: Zaprojektowanie i wybudowanie dwóch zatok autobusowych w miejscowości Borowiec. Zaprojektowanie i wybudowanie dwóch zatok autobusowych w miejscowości Masłowice.
Liczba odbiorców zadania: Liczba osób korzystających z tej inwestycji to grupa 700 mieszkańców miejscowości, w których będzie realizowana, jak również wszyscy użytkownicy drogi wojewódzkiej Nr 481.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Projekt inwestycyjny realizowany będzie na terenie Gminy Wieluń. Jednak oddziaływał będzie na mieszkańców Gminy Konopnica, Osjaków i Ostrówek, poprzez poprawę płynności przejazdu, na wszystkich użytkowników drogi wojewódzkiej Nr 481.
Poprawa Bezpieczeństwa pieszych poprzez budowę chodnika w pasie drogi wojewódzkiej w miejscowości Strumiany WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 350 000,00 zł
Opis zadania: Poprawa Bezpieczeństwa pieszych w szczególności dzieci oraz mieszańców okolicznych miejscowości poprzez budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 480 w miejscowości Strumiany. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz ulepszenie usługi komunikacyjnej poprzez wybudowanie chodnika w pasie drogowym drogi wojewódzkiej. Przedstawiony odcinek nie posiada ani pobocza ani chodnika, który zabezpieczałby i oddzielał ruch pieszy od ruchu kołowego. Natężenie ruchu pojazdów, jak i pieszych na tym odcinku drogi jest znaczne a widoczność w okresie jesienno-zimowym bardzo słaba. Przedmiotowy chodnik o długości około 350 m umożliwiłby bezpieczny dostęp do jedynego w tej miejscowości przystanku PKS uczęszczanego również przez dzieci szkolne.
Liczba odbiorców zadania: Mieszkańcy Strumian i sąsiednich miejscowości. Turyści i osoby korzystające z komunikacji publicznej oraz drogi wojewódzkiej.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Gmina Burzenin, powiat sieradzki, województwo łódzkie
Rehabilitacja – sprawność na lata. Kompleksowa modernizacja pomieszczeń Pracowni Hydroterapii w Oddziale Rehabilitacji WSZ w Skierniewicach. WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Kompleksowa modernizacja pomieszczeń Pracowni Hydroterapii w Oddziale Rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach. Cel zadania: stworzenie dla pacjentów, ich opiekunów oraz kadry medycznej odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych.
Liczba odbiorców zadania: Z Oddziału Rehabilitacji oraz Zakładu Rehabilitacji rocznie korzysta ok. 7000 pacjentów.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadaniem zostanie objęty cały powiat skierniewicki, województwo łódzkie oraz inne województwa.
BUDOWA CHODNIKA W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ 704 (KM 6.515-6.627) Z BEZPIECZNYM PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie polegać będzie na sporządzeniu dokumentacji projektowej oraz budowie chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 704, po prawej i lewej stronie, w pasie drogowym od km 6.515 do km 6.627. W pasie drogowym w km 6.575 zbudowane zostanie bezpieczne przejście dla pieszych i rowerzystów. Celem budowy chodnika jest zwiększenie bezpieczeństwa dla użytkowników drogi wojewódzkiej nr 704 w szczególności pieszych i rowerzystów oraz uporządkowanie przebiegu ruchu i poprawy płynności ruchu.
Liczba odbiorców zadania: Z utworzonej infrastruktury korzystać będzie ok. 5000 mieszkańców województwa łódzkiego, również zamieszkujących na terenie powiatu łowickiego i gminy Łyszkowice.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Zadanie zostanie zrealizowane na obszarze gminy Łyszkowice, powiat łowicki, na odcinku ok. 120 m w pasie drogi wojewódzkiej nr 704.
Zakup sprzętu na potrzeby rehabilitacji po SARS-CoV-2 dla Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy CPL Łódź WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 296 500,00 zł
Opis zadania: Projekt dotyczy doposażenia trzech pracowni rehabilitacji Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno- Leczniczego w Łodzi w sprzęt niezbędny do prowadzenia rehabilitacji pacjentów w szczególności tych po przebytym zarażeniu SARS-CoV-2. Chcemy doposażyć Zakład Rehabilitacji Leczniczej Ośrodka zlokalizowanego w Łodzi: - Aleksandrowska 61/63 - Piłsudskiego 133b - Gdańska 117a. Do każdego z Punktów zakupione w ramach projektu zostaną: bieżnie elektryczne, atlas, rowery treningowe, orbitreki, spirometry. Ponadto Punkty doposażone zostaną w niezbędne wyposażenie tj. profesjonalne stoły rehabilitacyjne, urządzenia do ćwiczeń wydolnościowych. Zależy nam na szerokim dostępie ozdrowieńców do świadczeń szeroko rozumianej rehabilitacji postcovidowej, ale także na dobrze funkcjonujących punktach rehabilitacji zawodowej dla wszystkich mieszkańców Województwa Łódzkiego.
Liczba odbiorców zadania: Zakłada się, iż z opieki z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego skorzysta rocznie ponad 1 000 pacjentów naszego regionu.
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Realizacja projektu prowadzona będzie w trzech jednostkach WOMP na terenie miasta Łodzi.
Otwórz nam drzwi do nowych wind! – montaż 2 zautomatyzowanych wind osobowych w budynku Przychodni Specjalistycznych WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Zadanie będzie polegało na kompleksowym montażu 2 nowych wind osobowych z zapowiedziami głosowymi oraz automatycznie otwieranymi drzwiami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a także wymianie drzwi w gabinetach, likwidacji barier architektonicznych oraz modernizacji pomieszczeń w budynku Przychodni Specjalistycznych Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Liczba odbiorców zadania: Ze zrealizowanej inwestycji będzie mogło skorzystać około 100 tys. pacjentów
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: powiat piotrkowski, miasto Piotrków Trybunalski
Ekologiczna biblioteka WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Istnieje wiele sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu firmy na środowisko: od zmniejszenia zużycia wody po obniżenie rachunków za ogrzewanie czy wprowadzenie kompleksowego programu recyklingowego. Celem zadania będzie wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Zadanie będzie polegało na założeniu paneli fotowoltaicznych pokrywających zapotrzebowanie placówki na energię elektryczną. Dodatkowo zostanie zamontowana wentylacja rekuperacyjna służąca do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w bibliotece na czyste, świeże przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.
Liczba odbiorców zadania: 2 500
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Województwo Łódzkie
SERCE JAK DĄB – renowacja terenu wokół Oddziału Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu im. Kopernika WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 498 500,00 zł
Opis zadania: Poruszanie się po niedawnych zabiegach kardiologicznych, kardiochirurgicznych, zawałach i ostrych zespołach wieńcowych samo w sobie stanowi duże wyzwanie, a co dopiero walka o równowagę na śliskim, nierównym podłożu. Pomóż przygotować specjalne ścieżki zdrowia, zabezpieczyć las wokół oddziału, by wielotygodniowa rehabilitacja mogła odbywać się również na świeżym powietrzu. Wesprzyj projekt odnowienia lasu i zielonego terenu wokół Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej.
Liczba odbiorców zadania: Około 1 000 pacjentów
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Całe województwo łódzkie
Rowerem bezpieczniej! WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 400 000,00 zł
Opis zadania: Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz rozwój sieci dróg rowerów na terenie miasta Sieradza. W ramach zadania przewiduje się wytyczenie drogi dla rowerów i pieszych w istniejącym chodniku (poprzez oznaczenie odpowiednimi znakami) wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 482 (ul. Jana Pawła II) oraz wyznaczenie separowanego przejazdu dla rowerzystów w al. Grunwaldzkiej oraz skrzyżowaniu z al. Pokoju, wraz z odpowiednią modernizacją sygnalizacji świetlnej, oraz budowę odcinka drogi dla rowerów do ul. 1 Maja. Realizacja zadania doprowadzi do połączenia istniejących fragmentów infrastruktury rowerowej w Sieradzu, dając podstawę do jej dalszego rozwoju w kierunku spójnej, bezpiecznej i komfortowej sieci.
Liczba odbiorców zadania: 60 000
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: Miasto Sieradz, powiat sieradzki oraz powiaty sąsiadujące
Łódzkie integruje – nowoczesny kompleks integracyjno-rehabilitacyjny dla dzieci i dorosłych w tym osób niepełnosprawnych WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 500 000,00 zł
Opis zadania: Projekt dotyczy stworzenia kompleksu rehabilitacyjno-integracyjnego wyposażonego w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny wspomagający powrót pacjenta m.in pocovidowego do sprawności psychofizycznej przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod usprawniania w przyjaznym otoczeniu zieleni oraz integracyjnego placu zabaw z możliwością korzystania z niego przez osoby na wózkach inwalidzkich. Zadanie to polega na budowie siłowni zewnętrznej na terenie CKU WŁ w Łodzi przy ul. Wielkopolskiej 70/72. Teren wyłożony będzie bezpieczną nawierzchnią antypoślizgową, a wokół ustawione będą ławeczki z nasadzeniami. Kompleks składać się będzie z zestawu urządzeń do rehabilitacji ruchowej oraz sprzętu dla dzieci, w tym dla osób poruszających się na wózkach. Sprzęt posłuży do polepszenia sprawności fizycznej organizmu, a jego usytuowanie na terenie zielonym w dzielnicy miejskiej wzmocni funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego osób rehabilitowanych. Z siłowni zewnętrznej korzystać będzie cała lokalna społeczność.
Liczba odbiorców zadania: 5 000
OBSZAR ODDZIAŁYWANIA ZADANIA: województwo łódzkie
MODERNIZACJA CZĘŚCI REKREACYJNEJ DLA PACJENTÓW NA TERENIE SZPITALA IM. DR WŁ. BIEGAŃSKIEGO W ŁODZI WOJEWÓDZKIE
Subregion: WOJEWÓDZKIE
Kwota na realizację zadania: 190 400,00 zł
Opis zadania: Projekt dotyczy modernizacji części rekreacyjnej Szpitala dla pacjentów przebywających w Szpitalu. Część ta wymaga wymiany ławek, zainstalowania elementów zabawowych dla małych pacjentów, wraz z montażem urządzeń przeznaczonych do siłowni napowietrznej. Głównym celem projektu jest poprawa warunków pobytu pacjentów z uwagi na położenia Szpitala w części parkowej. Działania te pozwolą na stworzenie przyjaznych warunków dla pacjentów, których stan zdrowia pozwala na spacery po terenie naszego Szpitala i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Ponadto montaż elementów zabawowych umili czas małym pacjentom, a siłownia napowietrzna będzie stanowiła dodatkowy element rehabilitacyjny dla pacjentów kardiologicznych.
Liczba odbiorców zadania: Orientacyjna liczba osób mogących korzystać z części rekreacyjnej to około 5 000 tysięcy.